product image
Yapı Kredi Yayınları
4.1 (10 yorum)
Satıcı: idefix (4.1)
Tek Çekim x 23.63 TL = 23.63 TL
13 Aralık Çarşamba kargoda
Kitap Formatı
Ürünün Kampanyaları
discount400 TL Üzeri Kitaplarda Geçerli Sepette 40 TL İndirim
Kitap FormatıCiltsiz
Basım DiliTürkçe
İlk Baskı Yılı2012
Sayfa Sayısı
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (10)
  • Soru ve Cevap (0)

Türk edebiyatının en güçlü kalemlerinden biri olan Sabahattin Ali'nin pek çok unutulmaz eseri edebiyatımıza kazandırdığı yadsınamaz bir gerçek. "Şiir insanda yarattığı lirik heyecanının derecesi kadar uzun ömürlü olur." demiş Sabahattin Ali... Her ne kadar kısacık ve hüzünlü bir ömür yaşamış olsa da geride bıraktığı romanları, hikâyeleri ve şiirleri oldukça uzun ömürlü. Gelin, bu başarılı yazarın duygu yüklü dizelerinin yer aldığı Bütün Şiirleri adlı kitabına daha yakından bakalım.

 

"Bütün Şiirleri" adlı kitabı neden okumalısınız?

Sabahattin Ali denince akla öncelikle romanları ve hikâyeleri geliyor. Her ne kadar şair kimliğiyle daha az biliniyor olsa da şiirlerinin her bir dizesi üzerine uzun uzun düşünmeye değecek kadar anlamlı... Bu kitap sayesinde okur, Sabahattin Ali'yi bir şair olarak da görme fırsatı buluyor. Bütün Şiirleri adlı kitapta yer alan şiirlerinde, yaşadığı tüm duyguları daha derinden hissetmek mümkün. Toplumcu gerçekçiliğin en önemli temsilcilerinden biri olan Sabahattin Ali, şiirlerinde bu sefer toplumsal sorunlardan ziyade kendine odaklanmayı tercih ediyor. Hapishanedeyken yazdığı şiirler de kitapta yer alıyor; bu sayede Sabahattin Ali'nin yaşamını ve yaşadığı dönemin atmosferini tüm gerçekliğiyle görebiliyorsunuz. Biçim ve hece ölçüsü bakımından şiirlerindeki ustalık sayesinde edebiyatseverler için eşsiz bir eser olma niteliği taşıyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Sabahattin Ali’nin edebiyata şiirle giriş yaptığını ve bu kitapta yer alan şiirlerin onun ilk yazarlık ürünleri olduğunu biliyor muydunuz? Yazar her ne kadar 1935'ten itibaren şiir yazmayı bırakmış olsa da duygularını ifade etmeye önce şiirle başlar ve Bütün Şiirleri adlı kitap hem yazarın tüm şiirlerini tarihsel bir sırayla okuma imkânı verir hem başlangıç dönemi çalışmalarını gözlemleme olanağı sağlar. Asım Bezirci'nin yazara ait şiirlerini bulup gün yüzüne çıkardığı, Yapı Kredi Yayınları tarafından basılan ve Atilla Özkırımlı tarafından hazırlanan bu kitapta; dönemin belirgin özelliklerini ve egemen şiir anlayışını görmek mümkün. Sabahattin Ali, kitapta yer alan bütün şiirlerini hece ölçüsüyle yazsa da tek bir biçimde yazmaktan da kaçınmış. Şiirlerinde biçim olarak hem divan şiirini hem halk şiirini hem de Tanzimat sonrası şiir biçimini özümsemiş olduğu görülür.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Her yaştan okurun severek okuduğu öncü yazarlardan biri olan Sabahattin Ali'nin diğer başarılı eserlerini de merak ediyorsanız; Kürk Mantolu Madonna, İçimizdeki Şeytan, Kuyucaklı Yusuf, Canım Aliye, Ruhum Filiz, Sırça Köşk ve Değirmen adlı kitaplarına göz atabilirsiniz.

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.

23,63 TL