idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (3)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (10)
  • Soru ve Cevap (0)

Türk edebiyat dünyasına damga vuran Garip akımının öncüsü, Türk şirinin zincirkıranı ve açık hava ozanı olarak adlandırılan Orhan Veli Kanık'ın sanatını yakından tanımak isteyen herkes; Bütün Şiirleri adlı yapıtı mutlaka okumalı. Şairin el yazmaları, dergi yayınları ve kitabın farklı baskıları incelenerek oluşturulan Bütün Şiirleri kitabı; Orhan Veli’nin şiir tarzını ve Türk şiirine getirdiği yenilikleri keşfetmek isteyenler için eşsiz bir kaynak oluşturuyor.

 

“Bütün Şiirleri” adlı kitabı neden okumalısınız?

Orhan Veli’nin farklı tarzını, sade dilini ve Türk şiirine olan katkısını içeren kitaptan şairin şiir hayatının farklı dönemlerini takip etmek isteyenler faydalanabilir. Türk şiirinin dönüm noktalarından olan Garip akımını daha iyi anlamanıza yardımcı olan eseri, şiire ilgi duyan herkes okuyabilir. Kitapta her dönemde okumaya uygun bir dille yazılmış zamansız şiirler yer alıyor. Sade ve akıcı dili sayesinde keyifle okuyabileceğiniz, 247 sayfadan oluşan Bütün Şiirleri kitabında şairin eski ve yeni tarzda yazdığı tüm şiirleri bulabilirsiniz. Şairlik yaşamı boyunca farklı tarzda şiirler kaleme almış olan Orhan Veli’nin edebiyat yolcuğunu keşfedebilirsiniz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

“Eski” olan şiirden uzaklaşmak isteyen ve şiirde ölçü kullanmayı reddeden Orhan Veli Kanık, ölçünün şiiri doğallıktan uzaklaştırdığı görüşünü savunur. Yazdığı şiirlerde daha sade ve günlük hayat diline yakın bir dil kullanan ünlü şair, içinde bulunduğu Garip akımıyla Türk şiirinde yeni bir dönemin başlamasına öncülük eder. Günümüze kadar birçok baskısı yapılan Bütün Şiirleri adlı eser, Orhan Veli’nin 100. yaşında yeniden düzenlenerek tüm baskı hataları giderilir ve yayımlanır. Kitabın diğer baskılarıyla karşılaştırılarak oluşturulan bu kitaba dipnotlar eklenerek karışıklıklar giderilir. Eserde Orhan Veli’nin gençlik ve sonraki yıllarındaki şiirleri ele alınır. Şairin şiir hakkındaki düşüncelerine de yer verilen bu kitapta aynı zamanda yayınladığı diğer kitaplara girmemiş olan farklı şiirleri de yer alır. Eser, yayınladığı her kitapta farklı tarzda şiirlere yer veren Orhan Veli’nin şiir tarzının gelişimini takip edebileceğiniz bir kaynak olarak görülür. Şairin el yazmalarında farklı, kitaplarda farklı olan dizelerin her iki halini de bu kitapta inceleyebilirsiniz.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Şairin öncü olduğu Garip akımını anlattığı Garip adlı eserini okuyarak şiir hakkındaki görüşlerini daha iyi anlayabilirsiniz. Orhan Veli’nin şair kimliğinden sonra öykücü kişiliğini de keşfetmek için Hoşgör Köftecisi adlı hikaye kitabını okuyabilirsiniz. Yalnız Seni Arıyorum kitabında ise Nahit Hanım’a yazdığı mektupların derlemesini bulabilir, özel hayatı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.