idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (2)
  • Soru ve Cevap (0)

Burası Radyo Şarampol; müzik ve hayatın iç içe olduğu, yaşanan tüm acılara rağmen içinizi ısıtacak sımsıcak bir dönem romanı. Şükran Yiğit, genç bir kızın Antalya'nın Şarampol mahallesinde başlayıp Berlin'e uzanan hikâyesini samimi bir anlatımla kaleme alıyor. Özlenen mahalle ruhu Şükran Yiğit'in kelimeleriyle yeniden can buluyor. Kalbinize dokunacak bu eseri keyifle okuyacağınıza eminiz! Öyleyse gelin, eserin içeriğinden kısaca bahsedelim.

 

"Burası Radyo Şarampol" adlı kitabı neden okumalısınız?

Filiz isimli liseli bir genç kızın dilinden anlatılan hikâye; içinde genç kızın hayal dünyasını, kırgınlıklarını, kitap ve radyo sevgisini, ilk aşkını, dostluklarını barındırıyor. Kitap; geçim sıkıntısıyla annelerin de babaların da çalıştığı Antalya'nın Şarampol mahallesinde yaşayan yoksul ve mutsuz insanları anlatıyor. 1980 senesinde gerçekleşen ihtilalin Şarampol mahallesindeki hayatları nasıl etkilediği görülüyor. Yaşanan tüm acılar, hüzünler, sevinçler radyo ve müzik etrafında bir araya geliyor. Şarkılarla iç içe geçen kurguda iki güçlü kadın dikkat çekiyor: Kendi hayatlarını yönetebilen ve pes etmeyen Gönül ve Mine. Eserde, Gönül ve Mine'nin ilişkisinin aynı mahallede yaşayan iki komşu olmaktan daha ileride olduğu anlaşılıyor. Annesi Gönül ile arkadaş gibi olan ve roman boyunca annesinden sıkça bahseden Filiz, hem annesinin hem kendisinin arkadaşı olan Mine ile sırlarını da paylaşıyor. Mine, Filiz'in yaşamı boyunca hem iyi bir dost hem de ona kol kanat geren bir yoldaş olarak anlatılıyor. Filiz'in babası Ertan, radyocu Asım, Mine'nin sevgilisi Cengiz, Rengin, Muharrem, Hacı teyze, öğretmenler ve Ali de eserde can bulan karakterler arasında yer alıyor. Şarampol mahallesinden Berlin Kreuzberg'e uzanan ve iki bölümden oluşan roman; radyonun büyüsünü, arkadaşlığın değerini gözler önüne seriyor. Yaşanamayan aşklar, kayıplar ve acılar; siyasetin hayatın akışını nasıl değiştirdiğini gösteriyor. Filiz'in sevdiği şarkılarla beraber geçmişe doğru hüzünlü bir yolculuğa çıkaran bu eseri elinizden bırakmakta güçlük çekeceğinizi düşünüyoruz!

 

Bunları biliyor muydunuz?

Şükran Yiğit, Burası Radyo Şarampol adlı eseri ile 2021 Attilâ İlhan Roman Ödülü kazandığını biliyor muydunuz? 2020 senesinde İletişim Yayıncılık tarafından okurla buluşturulan eser 291 sayfadan oluşur. Eserin kitap tasarımı Cihangir Aytuğ'a ve editörlüğü ise Duygu Çayırcıoğlu'na ait.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Şükran Yiğit'in Burası Radyo Şarampol adlı kitabını okuduktan sonra dilerseniz 1960'lı ve 1980'li senelerin Ankarası'nda geçen Ankara Mon Amour ile yolları bir çatı katında kesişen sırlarla dolu üç insanın konu edildiği Çatıkatı Âşıkları isimli romanları da inceleyebilirsiniz.

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.