product image
Kronik Kitap
4.44 (36 yorum)
Satıcı: idefix (4.1)
Tek Çekim x 86.28 TL = 86.28 TL
04 Aralık Pazartesi kargoda
Kitap Formatı
Ürünün Kampanyaları
discount400 TL Üzeri Kitaplarda Geçerli Sepette 40 TL İndirim
Kitap FormatıCiltsiz
Basım DiliTürkçe
İlk Baskı Yılı2020
Sayfa Sayısı
Hamur Kalitesi2. Hamur
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (36)
  • Soru ve Cevap (0)

Tarihin tozlu sayfalarında eğlenceli bir yolculuğa hazır mısınız? Cevabınız "Evet!" ise Bunu Herkes Bilir tam size göre! Yazar Emrah Safa Gürkan, tarihi mizah ile birleştiren bir tarihçi. Kitapta, tarihte yaşanan ilginç olaylardan yanlış bilinenlere kadar birçok konuya değiniliyor. Gelin, bu öğretici ve eğlenceli esere göz atalım!

 

"Bunu Herkes Bilir" adlı kitabı neden okumalısınız?

Bunu Herkes Bilir kitabı birçok anekdot ve kısa hikâyeden oluşuyor. Tarihin, bilginin ve mizahın harmanlandığı bu eser okuyucuları tarihin bilinmeyenlerine doğru eğlenceli bir yolculuğa çıkarıyor. Kitap; okuyuculara kültürel derinlik kazandırmak ve onlara, geçmişte yaşanan olayların doğru yönlerini öğretmek amacıyla yazılıyor. Merak edilen tarihî olayları mizahi bir şekilde okura aktaran eser; sade ve akıcı bir üslup ile yazılıyor. Emrah Safa Gürkan yıllar süren tecrübe ve araştırmalarının sonucunu bu eser vasıtasıyla okuyucuya aktarıyor. Tarihî konu ve olayları merak eden okuyucu için eğlenceli bir eser. Araştırma-tarih kategorisindeki bu kıymetli kitap doğru bilinen yanlışlara da ışık tutuyor. Yazar, coğrafi keşiflerden Osmanlı dönemine kadar birçok konuda bilinmeyenleri okuyucuya aktarıyor. Mizahın tarih ile buluştuğu bu değerli kitap 7'den 70'e her yaştan okura hitap ediyor. Herkes Bunu Bilir, tarih ile ilgilenen okurların kütüphanesinde bulunması gereken nadir kitaplardan biri.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Emrah Safa Gürkan'ın doktorasını Georgetown Üniversitesinde Geç Ortaçağ ve Yeniçağ Avrupası üzerine yaptığını biliyor muydunuz? 2018 yılında Türkiye Bilimler Akademisi tarafından Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı ödülünü kazanır. Aynı yıl Kadir Has Ödülleri'nde Gelecek Vadeden Bilim İnsanı ödülü alır. Yazarın Bunu Herkes Bilir kitabı dışında basılan üç kitabı daha bulunur. Emrah Safa Gürkan'ın kitapları Türkçe dışında Macarca ve Rusçaya da çevrilir. Yazar; ulusal ve uluslararası birçok tarih konulu makale ve projede de yer alır. Bunu Herkes Bilir, Kronik Kitap tarafından okurlara ulaştırılır. Yediden fazla baskısı yapılan kitap, tarih kategorisinde çok okunan ve satanlar listesine girer. 100.000'den fazla kopyası satılan kitap, geçmişten günümüze kadar yaşanan birçok ilginç olayı okuyucuya ulaştırır. 304 sayfa boyunca okuyucuyu tarihî bir yolculuğa çıkaran kitabın ilk basım yılı ise 2020.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Emrah Safa Gürkan'ın Bunu Herkes Bilir adlı kitabını beğendiyseniz tarihî konularda daha fazla bilgiye sahip olmak için yazarın Ezbere Yaşayanlar- Vazgeçemediğimiz Alışkanlıklarımızın KökenleriSultanın Casusları 16. Yüzyılda İstihbarat Sabotaj ve Rüşvet Ağları ve Fransız Devrimi adlı eserlerine de göz atabilirsiniz.

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.

86,28 TL