idefix’te Satış Yapın
1500 TL ve Üzeri Alışverişlerde Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (2)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Korku, gerilim, öfke, endişe ve kutuplaşmanın bir arada olduğu, toplumsal kalıplara ve tabulara ayna tutan aksiyon dolu bir hikâyenin peşine düşmek ister misiniz? O hâlde Türk yazar ve şair Ahmet Ümit'in toplumsal ve siyasal ögeler taşıyan Bir Ses Böler Geceyi adlı romanıyla tanışmaya hazır olun. Geçmiş ve şimdi arasında mekik dokuyan ve taşıdığı gizemi son sayfalarına kadar hissettiren roman, her yaştan okuyucuya hitap ediyor. Gelin, yazarın sade ve samimi bir anlatımla kaleme aldığı bu romandan kısaca bahsedelim.

 

"Bir Ses Böler Geceyi" adlı kitabı neden okumalısınız?

Genç bir akademisyen olan Süha, 12 Eylül döneminde hapis yattıktan sonra hayata yeniden başlamak için bir adım atmaya çalışıyor. Akademik bir araştırma üzerinde çalışırken yaptığı araba kazası ile yolu bir Alevi köyüne düşen Süha, hayatında yeni bir dönüm noktası ile karşılaşıyor. Ahmet Ümit; Alevi bir çocuk olan İsmail'in hikâyesinin peşine düşen Süha ile okuyucuyu başı ve sonu belli olmayan bir yolculuğa çıkarıyor. Diğer yandan ise Süha'nın geçmişine tanıklık ediliyor. Romanın her bir satırında okuyucuya; mistik bir havada ustalıkla işlenen toplumsal konular gerilim dolu bir gizem ile eşlik ediyor. Yazarın, satır aralarında eriterek Alevi inancının gizemli yanlarına dair bilgiler verdiği 152 sayfalık romanını elinizden bırakmak istemeyeceksiniz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Şiir ve öykü kitapları da bulunan Ahmet Ümit'in yayımlanan ilk roman çalışmasının Bir Ses Böler Geceyi adlı eseri olduğunu biliyor muydunuz? Yazarın daha çok polisiye türünde olan eserlerinin ilk örneklerinden olan roman; toplumsal kutuplaşmalara, ön yargılara, siyasal çatışmalara değinerek ilerler. Bir kaza ile başlayan gizemin ne kadar uç noktalara uzanabileceğine eşlik etmeyi sağlayan Ahmet Ümit, her zaman olduğu gibi sürpriz bir son ile okuyucuyu şaşırtmayı başarır. Bir Ses Böler Geceyi adlı roman ilk olarak 1994 yılında yayımlanır. Yapı Kredi Yayınları ile 2019 yılında yeniden okuyucuyla buluşur. Editörlüğünü Kerem Oğuz Evrandır'ın yaptığı eserin düzeltisi Devrim Çakır tarafından yapılır. Kapak tasarımı Davut Yücel'e ait olan romanın grafik uygulamasını Akgül Yıldız yapar. Roman, 2012 yılında yönetmen Ersan Arsever tarafından "Bir Ses Böler Geceyi" (IMDb: 4.7/10) adıyla beyaz perdeye uyarlanır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Polisiye türünde eserleriyle tanınan Ahmet Ümit'in Bir Ses Böler Geceyi adlı romanını okuduktan sonra dilerseniz, yine aksiyon dolu hikâyeleriyle polisiye türünde kaleme aldığı Kukla, Patasana ve Şeytan Ayrıntıda Gizlidir adlı romanlarına göz atabilirsiniz.

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.