idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Çağdaş Türk Edebiyatı’nda yerini yeni almış olsa da ruhunuza işleyecek kelimelerin sahibi denilince akla ilk gelen yazarlar şüphesiz Şehnaz ve Gülşen Haşimoğlu olur. Türkiye’nin gerçeklerini, unutulmayan geleneklerini, bu toprakların örf ve adetlerini okumak; okudukça eserin her bir sayfasını merakla çevirmek ve nefretten aşka dönüşen bir yolculuğa tanık olmak ister misiniz? Öyleyse gelin, elinizden bırakamayacağınız bu eserin içeriğine kısaca bir göz atalım.

 

"Bir Rüya İçin Ağıt" adlı kitabı neden okumalısınız?

Günümüzde oldukça azalmış olsa da yerini hâlâ muhafaza eden, Türkiye’nin Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde daha sık rastlanan töre ve aşiret geleneğinin bazı canları nasıl yaktığına, verilen kayıpların hem acıları hem de filizlenmesi imkânsız görünen aşkları nasıl doğurduğuna şahit olmak isterseniz, Bir Rüya İçin Ağıt isimli eser tam da size göre. Kitabın başkahramanı Rozerin Zeyno Kılıçhan, ailesinin evlendirmek istediği adam ile hayatını paylaşmak istemiyor çünkü Rumi'ye karşı derin hisler besliyor. Bir gece sevdiği adama kaçmak isterken olaylar gelişiyor ve Zeyno, sevdiğinin başına bir iş gelmesin diye bir başkasıyla evlenmek zorunda kalıyor. Hem kendisinin hem de Cesur’un hayatını derinden etkileyen Zeyno’nun başına neler gelecek? Zeyno ve Cesur’un maceralarının dışında Ferman, Rumi, Diljin ve Rahman gibi yan karakterlerin çarpıcı hayat hikâyelerini de okuyacak ve her bir karakterden kendinizde bir parça bulacaksınız. Eser sizi; ölüm, ihanet, intikam, sırlar ve kan davaları ile bekliyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Şehnaz ve Gülşen Haşimoğlu’nun günümüzde son derece popüler olan sosyal ağ sitesi Wattpad sayesinde tanındığını ve eserlerinin site içerisinde büyük bir ilgi gördüğünü biliyor muydunuz? Lapis Yayınları tarafından yayımlanan ve 624 sayfadan oluşan Bir Rüya İçin Ağıt; aciz bırakılan bir kadının çağrısının anlatıldığı, iki yazarın ortak bir kalemde buluştuğu oldukça sürükleyici bir eser. Hubert Selby Junior'ın Requiem For A Dream adlı romanından uyarlanan ve aynı isimle Türkçeye çevrilen, 2000 yapımı Bir Rüya İçin Ağıt (IMDb: 8.3) adlı filmi de izlemek isteyebilirsiniz. Her ne kadar konular farklı olsa da aynı ismi paylaşmalarının bir nedeni var: insanların çektikleri acı...

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Şehnaz ve Gülşen Haşimoğlu’nun kalemini beğendiyseniz ve Türkiye topraklarının örf, adet ve geleneklerini edebi bir üslup ile öğrenmeye devam etmek isterseniz, yazarların Kuma ve Berdel adlı romanlarına da bir göz atabilir, Doğu'nun o esrarengiz havasını tatmaya devam edebilirsiniz.

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.