idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (3)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (9)
  • Soru ve Cevap (0)

Bir Ada Hikâyesi dörtlemesinin ikinci kitabı olan Karıncanın Su İçtiği; hüznün, sabrın ve umudun romanı. Serinin ilk eserinde Karınca Adası ve Poyraz Musa bu romanda da okuyucunun karşına çıkıyor. Savaş yüzünden ailesini, evini; her şeyini kaybetmiş insanlar kendilerini Karınca Adası’nda buluyor ve artık ada daha da kalabalık bir hâle geliyor. Türk edebiyatının güzide eserleri arasında yer alan, Yaşar Kemal imzasına sahip Bir Ada Hikâyesi 2 - Karıncanın Su İçtiği isimli romanı daha yakından inceleyelim.

 

"Bir Ada Hikâyesi 2 - Karıncanın Su İçtiği" adlı kitabı neden okumalısınız?

Dörtlemenin ikinci romanı Karıncanın Su İçtiği, Birinci Dünya Savaşı sonrası Anadolu’daki halkın göç hikâyelerine odaklanıyor. Savaşın yıkıcı etkilerini tüm çıplaklığıyla gözler önüne seren Yaşar Kemal, okuyucuya sarsıcı bir deneyim yaşatıyor. Savaştan sonra gidecek yeri kalmayan insanların bir umutla geldikleri Karınca Adası şimdi bir sürü insana ev sahipliği yapıyor. Adaya yeni insanlar geliyor ve hepsi kendiyle birlikte yeni yaşam öyküleri getiriyor. Din, dil, ırk olarak birbirinden oldukça farklı birçok insanın birbirlerinde umut araması; hoşgörü içinde yaşaması âdeta bir ütopyayı andıracak şekilde okuyucuya sunuluyor. Hikâyeye yeni ve ilginç karakterlerin de eklenmesiyle roman bambaşka bir havaya bürünüyor. Hepsinin acısına ve geride bıraktıklarına tanık oluyor okuyucu; onlarla üzülüyor ve onlarla seviniyor. Bir Ada Hikâyesi 2 - Karıncanın Su İçtiği’nde umut, sevgi ve yalnızlık temalarını incelikle işleyen Yaşar Kemal, birlik ve beraberliğin en güzel örneklerinden birini bu romanında veriyor. Yazar, romanda ustaca kullandığı gerçekçi ve güçlü betimlemeler sayesinde; çiçeklerin ve toprağın kokusunu, güneşin sıcaklığını, denizin durgunluğunu okuyucuya hissettirerek benzersiz bir okuma deneyim yaşatıyor. Titizlikle inşa edilmiş olay örgüsü ve yalın bir dil ile Yaşar Kemal’in kaleme aldığı Bir Ada Hikâyesi 2 - Karıncanın Su İçtiği’nin uzun sure etkisinde kalacaksınız.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Bir Ada Hikâyesi dörtlemesinin ikinci kitabının ismini bir Karadeniz deyimi olan "Deniz o kadar durgundu ki karıncalar su içerdi." cümlesinden aldığını biliyor muydunuz? Denizin durgunluğunu vurgulamak için kullanılan bu cümle, Karınca Adası’ndaki denizin durumu ile ilişkilendirilir. Toplam 520 sayfadan oluşan ve ilk olarak 2002 yılında yayımlanan romanın bu baskısı 2016 yılında Yapı Kredi Yayınları imzasıyla okuyucuya sunulur.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Bir Ada Hikâyesi dörtlemesinin diğer kitaplarını da okumak isterseniz Bir Ada Hikâyesi 1- Fırat Suyu Kan Akıyor Baksana, Bir Ada Hikâyesi 3 - Tanyeri Horozları ve Bir Ada Hikâyesi 4 - Çıplak Deniz Çıplak Ada romanlarına göz atabilirsiniz. Ayrıca, Yaşar Kemal’in usta kaleminden çıkan İnce Memed 1, Ağrıdağı Efsanesi, Üç Anadolu Efsanesi, Sarı Sıcak ve Yılanı Öldürseler romanlarını da inceleyebilirsiniz.

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.