idefix’te Satış Yapın
1500 TL ve Üzeri Alışverişlerde Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (2)
  • Soru ve Cevap (0)

Bebeklerin dilinden anlamanın sanıldığı kadar zor olmadığını biliyor muydunuz? Bebek büyütmek her ne kadar meşakkatli olsa da onların kullandığı özel dilin anlamlandırılmasıyla ebeveynlerin işi kolaylaşıyor. Bebeklerin düşünme ve hissetme yetisine sahip bir insan olduğunun altını çizen yazar Aletha J. Solter; kendine güvenen ve bilinçli bir birey yetiştirme yolculuğunun ilk 2,5 yılı için çığır açıcı öneriler sunuyor. Bebek büyütürken dikkat edilmesi gereken noktaları anlatan eseri gelin, yakından inceleyelim.

 

"Bilinçli Bebek" adlı kitabı neden okumalısınız?

Aletha J. Solter tarafından kaleme alınan eser; bebeğiyle sağlıklı bir şekilde bağ kurmak ve onun ne istediğini kolayca anlayabilmek isteyen ebeveynler için eşsiz çözümler sunuyor. Doğal ebeveynliği savunan yazar Aletha J. Solter, Bilinçli Bebek kitabında okurlarına yol göstererek bebeklerin neye ihtiyaç duyduğunu kolay ve anlaşılır yöntemlerle açıklıyor. “O ne istediğini bilir, yeter ki dinleyin!” diyerek bebeklerin kendilerini ifade ettikleri dili deşifre eden yazar; anne ve babalara çocuk yetiştirme konusunda referans olacak tavsiyelerde bulunuyor. Eserin ilk bölümünde bağ kurma; ikinci bölümünde bebekler için ağlamanın önemi; sonraki bölümlerde bebek beslenmesi, uyku önerileri, bebek için oyun, ödül ve ceza, bebeğin özgüvenini artırmak üzerine tavsiyeler yer alıyor. Tuvalet eğitimi vermenin en iyi yöntemleri ve zekâ gelişimi konularında da okurlarına fayda sağlayan yazar; tecrübesiz anne babalar için eğitici bir içerik sunuyor. Solter; dünyaya gözlerini yeni açan bebeklerin yetiştirilmesi ve tüm ihtiyaçlarının karşılanması konusunda okurları bilinçlendiriyor. Bebekler üzerinde yapılan bilimsel çalışmalara da eserinde sıkça yer veren yazar; anlattıklarını bilimsel verilerle destekleyerek sağlıklı ve bilinçli bebek büyütme konusunda ebeveynlere yol gösteriyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Bilinçli ebeveynlik konusunda dünya çapında tanınan bir uzman olan Aletha J. Solter, aynı zamanda Bilinçli Ebeveynlik Enstitüsü'nün de kurucusu. İnsan biyolojisi ve psikolojisi konusunda uzman olan yazar; Bilinçli Bebek kitabı ile ebeveynlikle yeni tanışmış olan pek çok aileye fayda sağlar. Aletha J. Solter; anne ve babalar için atölyeler düzenleyerek öğretici yolculuğuna devam eder. İlk baskısı 2010 yılında çıkan Bilinçli Bebek eseri, toplamda 300 sayfadan oluşur. Ayşegül Cebonyan tarafından Türkçeye çevrilir.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Yazarın Bilinçli Bebek kitabı dışında Çocuğunuza Kulak Verin, Anne Babanın Çocuk Yetiştirme Rehberi gibi eserleri de bulunuyor. Siz de ebeveynlik yolculuğunu konu alan kitapları okumaktan keyif duyuyorsanız Mayo Clinic’in kaleme aldığı Bebeğinizin İlk Yılı Rehberi ve Sharon Mazel’ın Bebeğinizi Beklerken Sizi Ne Bekler? kitaplarına göz atabilirsiniz.

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Aletha Solter
Çevirmen:Ayşegül Cebonyan

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.