idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (3)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (7)
  • Soru ve Cevap (0)

Polisiye roman tarzının sevilen ismi Ahmet Ümit; Beyoğlu Rapsodisi ile sizlere çözülecek bir bilmece ve gezilecek tarihî sokaklar sunuyor. Kopmadığına inanılan dostluklar, tanındığı zannedilen insanlar ve yanılgılar karmaşası ile görünmeyen yüzler... Beyoğlu sokaklarının tarihî yapılarında dolaşırken çözülecek gizemlere tanık olmaya ne dersiniz? Gelin, Beyoğlu Rapsodisi'ni daha yakından inceleyelim.

 

''Beyoğlu Rapsodisi'' adlı kitabı neden okumalısınız?

Beyoğlu Rapsodisi konu ve karakterler bakımından oldukça dikkat çekici bir yapıya sahip. Kitapta adı geçen mekânların tanıdık gelmesi okuru daha da olayın içine çekiyor ve adım adım gerçeklikle yüzleştiriyor. Okul yıllarını birlikte geçirmiş üç arkadaşın orta yaşlarının sonlarına doğru uzanan dostluğuna tanık oluyorsunuz. Kitapta; birbirlerinden oldukça farklı karakterler olan Selim, Kenan ve Nihat karşınıza çıkıyor. İçlerinden en uçarı olan Kenan'ın ölümsüzlük tutkusuyla başlayan maceraları, onları giderek garipleşen gizemli bir sır perdesini aralamaya itiyor. Oldukça sakin günler geçirirken kendilerini bir anda fırtınanın ortasında buluyorlar. Aynı zamanda karakterlerin iç hesaplaşmalarına da yakından tanık oluyorsunuz. Kenan; onları bekleyen faciadan habersiz, bir benzerliğin peşine takılınca arkadaşlarını da arkasından sürüklüyor. Bu sırrın başına ne getireceğinden habersiz olan Kenan düğümü çözebilecek mi? Peki, tüm dostluklar sonsuza dek sürer mi? Ahmet Ümit, sizi bir yandan cinayet serüveninin gizemini aramaya iterken diğer yandan Beyoğlu sokaklarında adım adım dolaştırıyor. Beyoğlu tarihinin tüm detayları kitaba öyle bir ustalıkla yerleştirilmiş ki dolaşmakla da kalmıyor âdeta bu kültür unsurlarının içinde yaşıyorsunuz! Baştan sona aynı merak ve heyecan içinde soluksuz okuyacağınız bu akıcı eser, insanların gizemli yanlarını çarpıcı bir gerçeklikle okurlarına sunuyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Usta yazar Ahmet Ümit tarafından kaleme alınan Beyoğlu Rapsodisi adlı eser otuz üç bölümden oluşur. İlk kez 2003 yılında okurlarıyla buluşan 456 sayfalık eserin editörlüğü Kerem Oğuz Evrandır tarafından yapılır. Basımı ise Yapı Kredi Yayınları tarafından üstlenilir. Kitapta olay örgüsü ağırlıklı olarak Beyoğlu sokaklarında geçer. Romanda yüzlerce yıllık geriye dönüşler Beyoğlu'nun önceki hâlini de gözler önüne sererek okurların karşılaştırma yapmalarına fırsat tanır. Ahmet Ümit, roman boyunca eski Beyoğlu ve yeni Beyoğlu tabirlerini kullanır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Çok sayıda yayımlanmış eseri olan yazar Ahmet Ümit'in Beyoğlu Rapsodisi adlı eserini beğendiyseniz tarih ve polisiyenin iç içe geçtiği Sultanı Öldürmek adlı romanını okuyabilir, ilginç sır perdelerini aralamak için Bab-ı Esrar adlı kitabıyla yeni gizemli yolculuklara çıkabilirsiniz.

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.