idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (14)
  • Soru ve Cevap (0)

Ben Robot

Isaac Asimov, Ben Robot ile bilim kurgu tutkunlarını kendine hayran bırakacak sıra dışı bir kurgu ortaya koyuyor. İçerisinde 10 farklı robot hikayesini bir arada barındıran bu kitap, okuyucusunu hiç bilmediği bir dünyanın derinliklerine davet ediyor.

Robotların tıpkı insanlar gibi yaşamın içinde yer edinmesiyle birlikte tüm düzen değişiyor. Artık robotların da hakları, kuralları ve hatta hisleri bulunuyor. Üstelik bu robotların bir psikoloğu bile var!

Robotların Yaşamına Yakından Bakmaya Ne Dersiniz?

Ben Robot, okurlarına Isaac Asimov’un kalemiyle kurduğu, alışılagelmişin dışında yepyeni bir dünya sunuyor. Kitaptaki 10 robot hikayesinin ortak noktası ise Dr. Susan Calvin isimli emekli bir robot psikoloğu. Tüm bu hikayeler, Calvin’in görevi süresince karşılaştığı robotlarla olan anılarından derleniyor. Bununla birlikte Dr. Calvin yazar tarafından, robotların dünyasına en hakim kişi olmasının yanı sıra söz konusu dünyanın en saygı duyulan karakteri olarak tanıtılıyor.

Hikayelerin bir diğer ortak noktası ise Asimov’un üç robot yasası. Bu yasalar, bilim kurgu eserlerinde kalıplaşmış pek çok unsuru ortadan kaldırıyor. Bunlardan belki de en önemlisi, gelecekte robotların dünyaya hakim olacağı ve insanlığın sonunu getireceği inanışı oluyor. Asimov, yazdığı üç yasa ile robotların insanlara, insanların ise robotlara zarar vermesini imkansız hale getiriyor.

Isaac Asimov’un Zamanının Çok Daha Ötesindeki Zihni Okurları Hayrete Düşürüyor!

2 Ocak 1920 doğumlu Isaac Asimov, kariyerini kimya alanında oluşturmuş bir biyokimya profesörü olarak biliniyor. Fakat Asimov, esas mesleğinin dışında yazarlık kariyerindeki başarılarıyla adını tüm dünyaya duyurmuş durumda. Çünkü yazarın kaleme aldığı kurgular, yaşadığı dönemin çok daha ilerisini yansıtıyor. Asimov’un ileri görüşlülüğünün bir kanıtı da Ben Robot romanı oluyor.

Robotlar, günümüzde bilim kurgu denilince akla gelen ilk karakterlerden biri oluyor. Fakat Asimov’un Ben Robot’u yayınladığı 1942 yılında durum pek de böyle değildi. Henüz yapay zekaların söz konusu bile olmadığı bir dönemde yasaları ve hisleriyle bir robot dünyası yaratmak ve bu dünyayı temellendirmek, eleştirmenler tarafından şaşırtıcı bir zekanın ürünü olarak değerlendiriliyor.

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!          

Ben Robot, akıcı dili ve hikayelerle ilerleyen kurgusu ile bilim kurgu türüne ilgi duymayanları dahi kendine hayran bırakıyor. Benzer türdeki diğer örneklere kıyasla alışılagelen tüm kalıpların dışına çıkan ve okuyucusuna keyifli bir deneyim sunan bu esere, sepete özel fırsatlarla sahip olmak için hemen şimdi sipariş verin!

  

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Isaac Asimov
Yayın Koordinatörü:Tuğçe Nida Sevin
Çevirmen:Ekin Odabaş
Düzelti:Emre Aygün
Kapak Tasarımı:Şükrü Karakoç
Dizi Editörü:Saygı Ortanca

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.