idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (2)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (14)
  • Soru ve Cevap (0)

Remzi Kitabevi Başarıya Götüren Aile - Doğan Cüceloğlu

Sınava hazırlanan çocukların ailelerine yol gösterme amacıyla yazılan Başarıya Götüren Aile adlı kitap, içerdiği bilgilerle hayatın her alanında okuyanlara rehber olmayı başarıyor. Doğan Cüceloğlu'nun kaleme aldığı ve özellikle sınav dönemiyle ilgili fikirler sunan kitap, genel manada ailelerin tutumlarını doğru bir yöne sevk etmeyi hedefliyor. Ailelerin, evlatlarına yönelik yanlış davranışlarını görmelerini sağlayarak doğru davranış yöntemlerini titizlikle aktarıyor. Gelin, eserin detaylarına hep birlikte göz atalım.

 

“Başarıya Götüren Aile” adlı kitabı neden okumalısınız?

Örneklerle zenginleşen, sade ve akıcı diliyle okuyan herkesin kolayca anlayabileceği Başarıya Götüren Aile; ailelerin çocuklarının başarılı olması için nasıl davranmalarının ve hangi ifadeleri kullanmalarının daha uygun olacağının bilgisini veriyor. Eser, ailelerin ve öğrencilerin hem birbirlerine hem sınavlara karşı olan fikirlerini olumlu yönde geliştirmeye çalışıyor. Eser; okuyanların kitapta yer alan bilgileri uyguladıkça sınav kaygısını ve telaşını atlattığı, aynı zamanda bakış açısını değiştirebileceği iddiasını taşıyor. Eserde sekiz başlık altında okuyucuya yol gösterici bilgiler sunuluyor. Bilgilerin netleşmesi ve daha anlaşılır hâle gelmesi için örnek hikâyeler anlatılıyor. Sınava bakış açısının önemi vurgulanan kitapta; ebeveynlerin yapamadıklarını değil, çocuklarının isteklerini ön planda tutmaları gerektiği ifade ediliyor. Sınavdan asıl beklenenin ne olduğunun bilincine varılmasının önemi üzerinde duruluyor. Çocuğun gelişimi ve ilerlemesi için önünü açacak yollar gösteriliyor. Sınav kaygısını yok etme yöntemi hakkında bilgiler veren kitap, daha rahat bir sınav süreci için okuyucusuna ışık tutuyor. Öte yandan eser, yalnızca sınavlar ekseninde kalmayıp genel olarak hayatta başarıya götüren yol ve yöntemleri de ortaya koyuyor. Başarının sınav başarısıyla sınırlı olmadığının, asıl önemli konunun yaşamda başarı göstermek olduğunun bilincine varılmasının ve bu doğrultuda hareket edilmesi gerektiği konusunun altı çiziliyor. Sonuçtan ziyade sürecin önemi aktarılıyor. Baş ucu kitabı niteliğindeki eser, sınavlarda olduğu kadar hayatın bütünü için de kılavuz özelliği gösteriyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Başarıya Götüren Aile isimli kitabın ilk kez 2006 yılında yayımlandığını biliyor muydunuz? Psikoloji alanında önde gelen isimlerden biri olan Doğan Cüceloğlu'nun bu eşsiz eseri, çok satan kitap listesine girmeyi ve listelerdeki yerini uzun süre korumayı başarır. 142 sayfadan oluşan eser, Remzi Kitabevi tarafından okuyucuyla buluşturulur. Necla Feroğlu tarafından yayına hazırlanan kitabın dikkat çekici kapak tasarımı, Ömer Erduran imzası taşır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Başarıya Götüren Aile adlı kitabı beğendiyseniz yazarın Geliştiren Anne – Baba, İçimizdeki Çocuk, Var mısın? - Güçlü Bir Yaşam İçin Öneriler, İletişim Donanımları ve Savaşçı adlı eserlerini ve daha birçok eserini okuyabilirsiniz.

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.