idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (21)
  • Soru ve Cevap (0)

Aganta Kitap Bağlanma-Aşkı Bulmanın ve Korumanın Bilimsel Yolları - Rachel Heller

Neden hep aynı tip insanlara âşık oluyorum? Neden bütün ilişkilerimde hüsrana uğruyorum? Bütün ilişkilerimin birbirinin tekrarı olması tesadüf mü? Bu gibi sorular sizin de kendinize sorduğunuz sorulardan en az biri ise cevaplarını, hatta çok daha fazlasını öğrenebileceğiniz harika bir kitap var. Amir Levine ve Rachel Heller tarafından kaleme alınmış Bağlanma-Aşkı Bulmanın ve Korumanın Bilimsel Yolları kitabını okumak, kendinizi tanıma noktasında atacağınız en büyük adımlardan biri olacak. Erken yaşta oluşan bağlanma stillerinden başlayıp ilişki becerilerini geliştirmeye uzanan bu kapsamlı kitap sayesinde kendi bağlanma stilinizi öğrenecek ve belki de bu sayede hayatınızdaki ilişki gizemini çözebileceksiniz. Gelin, sizi farkındalık yolcuğuna çıkaracak kitabın içeriğinden kısaca bahsedelim.

 

"Bağlanma-Aşkı Bulmanın ve Korumanın Bilimsel Yolları" adlı kitabı neden okumalısınız?

Bağlanma-Aşkı Bulmanın ve Korumanın Bilimsel Yolları, adıyla sıradan bir kişisel gelişim kitabıymış gibi görünse de aslında temeli bilimsel çalışmalara dayanan ve alanında uzman kişilerin kaleminden çıkmış bir kitap. 239 sayfadan oluşan eser, 20 yılı aşkın sürede yapılan çalışmaların bir ürünü olarak ortaya çıkıyor. Genel kanı, üç adet bağlanma stili olduğu yönünde: güvenli, kaygılı, kaçıngan. Bu üç bağlanma stili çerçevesinde işlenen kitap, dört bölümden oluşuyor. İlk bölüm, hem kendinizin hem de partnerinizin bağlanma stilini öğrenmek amacıyla bilimsel testler içeriyor. İkinci bölüm, üç bağlanma stilinin düşünsel ve duygusal derin bir analizini yapıyor. Üçüncü bölüm, aklınızda yer alan soruların cevaplarını bulabileceğiniz ve bağlanma stillerinin çakışmasını ele alan bir içerikle kurgulanıyor. Son olarak dördüncü bölüm, sağlıklı ve tatmin edici ilişkilerin nasıl yaşanacağına dair önerilerde bulunuyor. Bunların yanı sıra etkin iletişim kurmanın önemini vurgulayan yazarlar, ayrılmak için izlenecek yollar ve sonrasında gelen ayrılık acısına da değiniyor. Kitap, bağlanma stillerindeki ihtiyaçların nasıl daha sağlıklı bir şekilde karşılanabileceği ve nasıl daha etkin bir iletişim kurulabileceği konusunda da size rehberlik ediyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Kitabın yazarlarından Amir Levine bir psikiyatr; Rachel Heller ise bir psikolog. Bağlanma, iki yazarın da yayımlanmış tek kitabı. Buna rağmen kitap, birden fazla dile çevriliyor ve birçok ülkede yayımlanıyor. İngilizce orijinal dilinde ilk defa 2010'da yayımlanan Bağlanma, Aganta Kitap etiketiyle ve Ebrar Güldemler'in Türkçe çevirisiyle 2018 yılında ülkemizde okurlarıyla buluşuyor.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Önce kendinizi tanımak istiyorsanız ve erken çocukluk döneminin gelecekte ne tür etkileri olabileceğini merak ediyorsanız Bağlanma kitabının okurlarının da tercih ettiği Bessel A. van Der Kolk'un Beden Kayıt Tutar kitabına göz atabilirsiniz.

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Amir Levine,Rachel Heller
Çevirmen:Ebrar Güldemler

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.