idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (2)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (1)
  • Soru ve Cevap (0)

Bir kitabı okuduğunuzda cümlelere serpiştirilen duyguları içselleştirir, kendinizi tutamazsınız. Dram içeren bir romanda göz yaşlarınız sel olurken tatlı bir arkadaşlık hikâyesinde yüzünüzden tebessüm eksik olmaz. Çocuklar hep gülsün diye çocuk hikâyelerine hep neşe hâkim olur. İşte, Babamın Battaniyesi tam da böyle bir kitap! Okurken bol bol gülümsemenizi sağlayan Babamın Battaniyesi kitabında içinizi çepeçevre saran aile sıcaklığını, minik kalplerin şen kahkahalarının yankısını hissedebilirsiniz. Hayalperest iki kardeş ve hayal gücü yüksek babalarının battaniyeyle olan macerasına katılmaya ne dersiniz?

 

"Babamın Battaniyesi" adlı kitabı neden okumalısınız?

40 sayfadan oluşan Babamın Battaniyesi eseri, 3-8 yaş arasındaki çocuklar için uygun bir kitap. Yazarın cümle sonlarını kafiyeli kelimelerle yazması sayesinde şiirsel bir havaya bürünen kitapta hikâye, basit bir dil ile ve çocuk gözünden anlatılıyor. Hikâyeye dâhilmişsiniz gibi hissettiren görsellerde kullanılan renkler ve hikâyede geçen olayların kağıda yansıyışı, çocuklarınızı büyüleyecek gibi görünüyor. Kısa sürede okuyabileceğiniz bu minik hikâyede iki kardeş ve babalarının ilişkisinin anlatıldığı bir günden bahsediliyor. Eser, babalarıyla olmaktan keyif alan iki kardeşin babanın battaniyesiyle çeşitli hayallere dalmasını konu alıyor. Baba figürünün yaprak sarma pişirmesiyle başlayan öyküde cinsiyete göre iş bölümü yapılması gerektiği gibi toplumsal tabular yer almıyor. Okura; çocukların hayatında babanın da anne kadar öneme sahip olduğu, bu iki figürün de eşit şartlarda ve eşit miktarda çocuklarıyla ilgilendiği bir dünya sunuluyor. Ayrıca kitabın sonunda yer alan kedileri tanıyor olabilirsiniz, zira kendileri pek bir ünlü. Yazarın Üç Kedi Bir Dilek adlı kitabında bahsettiği kediler, Babamın Battaniyesi'ne bir anda dâhil olup yüzleri gülümsetmeyi başarıyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Yazar Sara Şahinkanat'ın resimli kitap kaleme almaya başlamasının asıl sebebinin oğlu Tan olduğunu biliyor muydunuz? Uzun süre reklamcılık işiyle uğraşan yazar Sara Şahinkanat, duygusal problemleri olan yeğenleri için küçük butik kitaplar yazarak edebiyat alanında eser üretmeye başlar. Yerli kitapların görsel kalitesinden hoşlanmayan yazar, daha sonra oğlunun sevebileceği resimli öyküler yazmaya karar verir. Böylece ortaya birçok çocuk kitabı çıkar. Yapı Kredi Yayınları tarafından 2022 yılında basılan kitabın çizimlerini Ayşe İnan yapar.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Sara Şahinkanat'ın kaleme aldığı Babamın Battaniyesi adlı kitabı okuduktan sonra yine yazarın aynı yaş grubuna hitap eden Üç Kedi Bir Dilek, Annemin Çantası, Yavru Ahtapot Olmak Çok Zor ve Kim Korkar Kırmızı Başlıklı Kız'dan? adlı kitaplara göz atabilirsiniz.

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.