product image
İş Bankası Kültür Yayınları
4 (8 yorum)
Satıcı: idefix (4.1)
Tek Çekim x 32.15 TL = 32.15 TL
14 Aralık Perşembe kargoda
Kitap Formatı
Ürünün Kampanyaları
discount400 TL Üzeri Kitaplarda Geçerli Sepette 40 TL İndirim
Kitap FormatıCiltsiz
Basım DiliTürkçe
İlk Baskı Yılı2009
Sayfa Sayısı
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (8)
  • Soru ve Cevap (0)

Geçmişten günümüze okuyucuların beğenisini kazanan bir başyapıt olarak Dünya edebiyatının zirvesinde yer bulmayı başaran bir roman okumaya ne dersiniz? Babalar ve Oğullar, bir roman olmanın yanı sıra felsefi, sosyolojik ve siyasal noktalardan ele aldığı gelişmeleri aktararak tarihe notlar düşüyor. Romanda babalar ile oğulların anlaşmazlıklarının odağında toplumsal ve siyasal gerçekler anlatılıyor. Ortaya çıkan olayların ve koşulların etkisiyle değişen ve gelişen fikirlerin çatışmalara dönüştüğünü okuyucusuna gösteriyor. Duyguların düşünceleri geri planda bırakabileceği, hikâyede etkili şekilde yer buluyor. Özgün konusuyla ilgi çeken Babalar ve Oğullar, gerçekçi kurgusu ve sürükleyici anlatımıyla sayfalar boyunca ilerliyor. Eser, içeriği ve tarzıyla yetişkin okuyuculara hitap ediyor. Dünya klasiklerinin önemli eserleri arasında bulunan Babalar ve Oğullar'ı neden daha önce okumadığınıza hayıflanabilirsiniz.

 

"Babalar ve Oğullar" adlı kitabı neden okumalısınız?

Babalar ve Oğullar, bir felsefe akımı olan nihilizm üzerinden şekilleniyor. Babalar için oğulların ne ifade ettiği dokunaklı ve içten bir biçimde hikâyeye yansıtılıyor. Romanda birbirinden farklı düşüncelere sahip aile bireylerinin aralarında oluşan ilişkiler gösteriliyor. Aynı zamanda nihilizmi benimseyen birinin duygularına kapılarak düşüncelerinin aksi bir yöne doğru sürüklenebileceği gerçeğiyle okuyucuyu yüzleştiriyor. Felsefi anlatının yanı sıra ebeveynler ile evlatlar arasındaki çatışmaların da yer aldığı hikâye, kuşaklar arası fikir ayrılıklarını ve zamanın ruhunu ustalıkla aktarıyor. Sosyolojik ögeleri barındıran roman, işlediği konu itibariyle yazıldığı dönemi aşarak günümüze kadar güncelliğini koruyor. Rusya’nın içinde bulunduğu karışıklıklar hakkında karakterleri üzerinden okuyucusuna bilgiler veriyor. Dönemin çalkantılarına ve toplumun bölünmelerine etkili bir üslupla değiniliyor. Geleneksel bir hayatı benimseyen yetişkinlerin, sapkın diye nitelendirilen düşünceleri içselleştiren bir gençle karşı karşıya gelmesi; romanın bel kemiğini oluşturuyor. Topluma kızgın olan ve hayata bambaşka bir bakış açısı geliştiren gençlerle bütün bunları hayretle karşılayan ve düzenin değişmesine şiddetle karşı çıkan yetişkinlerin çarpışmasını gözler önüne seriyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Babalar ve Oğullar, dünyaca tanınan Rus yazar Ivan Sergeyeviç Turgenyev tarafından 1862 yılında kaleme alınır. Asıl dili Rusçada adı “Ottsı i Deti” olan romanın Türkçeye çevirisini Ergin Altay üstlenir. İş Bankası Kültür Yayınları tarafından 2009 yılında basımına başlanan eser, toplamda 264 sayfadan oluşur. Milli Eğitim Bakanlığının tavsiye ettiği yüz temel eserden biri olan Babalar ve Oğullar, Hasan Ali Yücel Klasikler dizisi arasında yer alır. Birçok kez tiyatro sahnesinde sergilenen roman, 1950 yılında Adolf Bergunker ve Natalya Rashevskaya yönetmenliğinde sinemaya uyarlanır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Babalar ve Oğullar adlı eseri beğenerek okuduysanız yazarın diğer eserlerine de göz atabilirsiniz. Ivan Sergeyeviç Turgenyev’in Klara MiliçDumanArefesindeHam Toprakİlk AşkAvcının NotlarıRudin adlı romanlarını ve diğer eserlerini okuyabilirsiniz.

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.

32,15 TL