idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (3)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (69)
  • Soru ve Cevap (0)

Ay'ı Kim Çaldı? isimli kitap, çocuğunuzun eğlenirken öğrenmesini sağlayabileceğiniz kusursuz bir eser. İsminden de anlaşılacağı üzere kitapta gökyüzünde gerçekleşen doğa durumları çocuklara gösteriliyor. Kitapta Ay'ın yörünge hareketi, bulutların gökyüzüne etkisi ve hayvanların doğadaki konumları gibi konular yer alıyor. Ay'ı Kim Çaldı? adlı kitapta gececil hayvanların isimlerine ve resimlerine yer verilmesi de çocuğunuzun zihnini yormadan temel düzeyde bilgiler sunması açısından önemli. Çocuğunuzun hayvanlarla tanışmasını ve doğa olaylarını öğrenmesini istiyorsanız Ay'ı Kim Çaldı? tam size göre bir kitap.

 

"Ay'ı Kim Çaldı?" adlı kitabı neden okumalısınız?

Okul öncesi dönemdeki 3-8 yaş grubu çocuklara hitap eden Ay'ı Kim Çaldı?, çocuklara gececil hayvanları öğretiyor ve hayvanların doğadaki görevlerinden bahsediyor. Berk gökyüzüne bakan bir penceresi olduğundan sık sık gökyüzünü, bulutları, yıldızları ve ayı izleme fırsatı buluyor. Fakat soğuk bir kış akşamı Ay'ın gökyüzünde olmadığını fark ediyor. Acaba Ay nereye saklanmış olabilir? Bahçenin bilgin kralı ona Ay'ın nerede olduğunu söyleyebilir mi? Astronot olmak isteyen Berk'in uzaya ve gökyüzüne olan merakını ve maceralarını anlatan kitap, çocuğunuzun gezegenlere olan ilgisini artırıyor. Kitapta uzay ve hava olaylarının yanı sıra nezaketin önemi de vurgulanıyor. Berk, tüm hayvanları ziyaret ediyor ve onlara Ay'ı görüp görmediklerini soruyor. Aslında Ay'ın çalındığı düşüncesiyle araştırmalar yapan Berk, onları kırmamak amacıyla tüm hayvanlara kibar bir şekilde yaklaşıyor. Önemli bir detay ise çocuğun aklından geçen endişenin kitapta resmedilmesi. Böylece Ay'ı Kim Çaldı?, çocuğa hem nezaketi öğretiyor hem hayal gücünü geliştiriyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Ay'ı Kim Çaldı? isimli kitabın Helen Stratton Would'un Türkçeye çevrilen ilk eseri olduğunu; üstelik kitabın ana karakteri olan çocuğu, kendi oğlundan esinlenerek yarattığını biliyor muydunuz? Yazarın oğlu da bir hayli meraklı ve araştırmayı seven, kararlı bir çocuk. Kitabın orijinal hâlinde ana karakterin adı Bertie olsa da çevirmen Derya Çebi Türkçeye çevirdiği eserde kahramana Berk ismini vermeyi tercih eder. 40 sayfadan oluşan eser ilk olarak 2012 yılında Yapı Kredi Yayınları'ndan çıkar. Kitabın çizeri Vlad Gerasimov, çocuğun dikkatini çekmek amacıyla gökyüzündeki maviyi çeşitli tonlarda kullanır. Başarılı illüstratör, resimleri metinle bütünleştirecek şekilde kaleme alır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Bu kitabı okuduktan sonra dilerseniz okul öncesi dönemdeki çocuklarınız için Ant Parker ve Tony Mitton'ın Harika Hayvanlar-Okyanusta Keşif Gezisi ve Sophie Schoenwald'in Hayvanat Bahçesinde Uyku Zamanı isimli kitaplarına da göz atabilirsiniz.

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Helen Stratton Would
Çevirmen:Derya Çebi

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.