idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Bu kitap, bir tarih kitabı değildir, fakat içinde yer alan her bilgi gerçektir ve belgeye dayalıdır.

Bu kitabın yazarı bir tarihçi değildir, fakat, tarih yazmanın tarih yapmak kadar mühim olduğunu, yazan yapana sadık kalmazsa değişmeyen hakikatin insanlığı şaşırtacak bir mahiyet alacağını, bizzat, tarih yapıcıların en başında gelen kişiden, Cumhuriyetimizin Kurucusu, Eşsiz Komutan, Emsalsiz Devlet Adamı, Anafartalar ve Kurtuluş Savaşı’nın Destansı Kahramanı, Büyük Önder Atatürk’ün veciz sözünden öğrenen ve manasını idrak etmek için gayret gösteren bir kişidir.

Peki bu kitap nasıl bir kitaptır?

Bu kitap, “Olaylar,Tanıklar ve Belgeler”e dayanan, sadece gerçekleri dile getiren bir kitaptır, her şeyden önce.

Atatürk’ün Samsun’a çıkıp Kurtuluş Savaşı’nı başlattığı, 19 Mayıs 1919’dan itibaren Milli Mücadele’de mihenk taşı olmuş olayların, belgelere dayalı olarak kısaca izah edildiği, ardından dönemin gazeteleri, yazarları ve tanıklarının yazılarına olay ve dönem bazlı olarak yer verildiği, farklı ve her kelimesi ile dolu dolu bir kitaptır.

Hem bir tarih kitabı, hem de edebiyat kitabı olan bu kitap, okurken sadece belgelere dayalı gerçek bilgilerin edinildiği, fakat aynı zamanda bu bilgilerde yer verilen olayların yaşandığı döneme ait hislerin dile getirildiği, milletin duygusal âleminin anlaşılmasına yardımcı olabilecek edebi metinlerin de yer aldığı bir kitaptır.

Bu kitabı okurken, hem Cumhuriyetimiz’in kuruluş sürecine dair temel ve gerçek bilgileri edinmek mümkündür, hem de Milli Mücedele’ye önderlik eden Atatürk’ün millet nezdinde uyandırdığı umut, heyecan ve yeniden dirilme serencamına tanık olma keyfini yaşama imkânı mevcuttur.

Kitapta hem tarihi gerçekler vardır, hem de Mehmet Akif, Yahya Kemal, Halide Edip, Mehmet Emin, Ziya Gökalp, Falih Rıfkı, Yakup Kadri, Samih Rıfat, Ebüzziyâzâde ve Sami Paşazade Sezai başta olmak üzere, devrin etkili kalemlerinin, yazılarına yansıyan tanıklıkları vardır.

“Atatürk’ün İzinde Adım Adım Cumhuriyet”e adını verdiğimiz bu kitap, Kurtuluş Savaşımız’ın başladığı, 19 Mayıs 1919 tarihinden itibaren Cumhuriyetimiz’in ilan edildiği 29 Ekim 1923’e kadar, Atatürk’ün izinden giderek Milli Mücadele’yi adım adım, sıkıcı bir tarih kitabı gibi değil, bir belgesel tadında, olaylar, tanıklar ve belgeleriyle anlatan ve bu yönüyle benzerine rastlanması pek de mümkün olmayan bir kitaptır.

Cumhuriyetimiz’in 100.Yılı’nı kutladığımız bu günlerde, Büyük Önderimiz Atatürk’e ve Milli Mücadele Kahramanlarına sevgi, saygı ve minnetle ithaf ediyoruz, bu emsalsiz kitabımızı.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.