idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (3)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (5)
  • Soru ve Cevap (0)

Büyülü gerçekliğin büyük ustası Gabriel Garcia Marquez ile aklın ve inancın sınırlarını zorlayan bir aşk serüvenine şahitlik etmeye ne dersiniz? Gerçekliğin söylence ile ustaca harmanlandığı çağdaş bir novella olan Aşk ve Öbür Cinler yapıtı ile yazar, yaşama ve ölüme meydan okuyan bir aşkın büyülü hikâyesini okuyucuya sunuyor. Marquez'in dünya çapında popülerlik yakalamış romanlarından biri olan Aşk ve Öbür Cinler, sıradanlıktan uzak bir olay akışı içerisinde okuyucuyu büyülü bir evrene taşıyor. Gelin, dünya edebiyatının dikkat çekici eserleri arasında yer alan Aşk ve Öbür Cinler romanına kısaca bakalım.

 

"Aşk ve Öbür Cinler" adlı kitabı neden okumalısınız?

Nobel edebiyat ödüllü Kolombiyalı yazar Gabriel Garcia Marquez'in 176 sayfalık Aşk ve Öbür Cinler adlı romanı; büyülü gerçeklik evreninin eşsiz eserleri arasında yer alan, sıra dışı bir yapıt olarak okuyucu karşısına çıkıyor. Detaylı betimlemelerle okuyucuyu adeta bir film izler gibi içine çeken roman, yavaş yavaş yükselen temposu ile sürükleyici bir serüven yaratıyor. Marquez, Aşk ve Öbür Cinler romanı ile hem Orta Çağ karanlığında kilisenin sahip olduğu tehlikeli konumu gözler önüne seriyor hem dönemin sınıf farklılıklarını okuyucuya ustaca sunuyor. Kitabın baş karakteri olan küçük kız Sierva Maria'ya yönelik yaklaşımlar aracılığıyla her bir karakterin dünya görüşü, derinlikli bir anlatım ile ortaya konuyor. Büyük bir aşk hikâyesini barındırmanın yanı sıra roman, temelde sevgisizlik kavramı üzerinde şekilleniyor. Can Yayınları tarafından İnci Kut çevirisi ile Türkçeye kazandırılan kitap, Kolombiyalı yazarın en çok satan kitapları arasında yer alıyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Kolombiyalı ünlü yazar Gabriel Garcia Marquez'in gazetecilik yaptığı yıllarda karşılaştığı bir olayın neredeyse yarım asır sonra kaleme aldığı eşsiz romanı Aşk ve Öbür Cinler için bir çıkış noktası olduğunu biliyor muydunuz? Çatısının yıkılması sonrasında açıkta kalan tarihi bir manastırda işçiler tarafından bulunan ve bir kız çocuğuna ait olduğu anlaşılan mezarda metrelerce uzunlukta bakır rengi saçlarla kaplı bir kafatası bulunur. Marquez, tanık olduğu bu esrarengiz olayı çocukluk yıllarında babaannesinden duyduğu bir Latin Amerika efsanesinde saçları ardında bir duvak gibi uzanan ve gittiği yerlere mucize götüren küçük kız figürü ile harmanlayarak eşsiz eseri kaleme alır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Gabriel Garcia Marquez'in Aşk ve Öbür Cinler isimli romanını okuduktan sonra dilerseniz yazarın en ünlü eserleri arasında yer alan Yüzyıllık Yalnızlık, Benim Hüzünlü Orospularım ve Kolera Günlerinde Aşk romanlarına göz atabilirsiniz.

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Gabriel Garcia Marquez
Çevirmen:İnci Kut

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.