idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (3)
  • Soru ve Cevap (0)

Son zamanlarda adı sıklıkla duyulan Sally Rooney, gerek kurgusuyla gerekse tarzıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Eserlerinde daha çok günümüz ilişkilerini işleyen Sally Rooney, kullandığı özgün dili ile edebiyatta âdeta yeni bir boyut açıyor. Modern insanın yaşamını ve sıradanlıklarını ele alarak yalın bir dille olayları harmanlamayı başaran yazar, genç ve yetişkin okurlara hitap ediyor. Siz de genç ve başarılı yazarlar arasına girmeyi başaran Sally Rooney'nin Arkadaşlarla Sohbetler adlı ilk eserini merak ediyorsanız gelin, romanın içeriğinden kısaca bahsedelim.

 

"Arkadaşlarla Sohbetler" adlı kitabı neden okumalısınız?

Toplam 272 sayfadan oluşan Arkadaşlarla Sohbetler, Frances ve Bobbi adlı iki kız arkadaşın hayatları üzerinden günümüz jenerasyonunu, arkadaşlık ve aşk ilişkilerini samimi bir şekilde aktarıyor. Üniversite öğrencisi olan Frances'in eski kız arkadaşı olan Bobbi'yle dostluğu ekseninde başlayan hikâye, bir şiir okuma gecesinde ünlü yazar Melissa ve oyuncu eşi Nick ile tanışmasıyla devam ediyor. Bu dört karakterin iç içe geçen hayatları, Frances ve Nick’in sevgili olmasıyla karmaşık hâle geliyor. Başlarda ufak kaçamaklar şeklinde devam eden ilişki, Bobbi’nin olanları öğrenmesiyle zorlaşmaya başlıyor. Sally Rooney, olayların anlatımında uzun açıklamalar ve betimlemeler kullanırken aynı zamanda anlaşılır bir dil kullanmaya da özen gösteriyor. Arkadaşlarla Sohbetler; sizlere hayatı ve aşkı sorgulatan, aynı zamanda bir solukta okuyup bitirebileceğiniz bir roman.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Arkadaşlarla Sohbetler romanının mini dizi uyarlaması olduğunu biliyor muydunuz? Sally Rooney imzası taşıyan Arkadaşlarla Sohbetler, 2017 yılında Faber and Faber etiketiyle yayımlanır. Aynı yıl Rooney, The Sunday Times Yılın Genç Yazarı Ödülü’nü kazanır. Okuyucular tarafından büyük ilgi gören eser, 2018 yılında Uluslararası Dylan Thomas Ödülü’ne ve Folio Ödülü’ne aday gösterilir. Orijinal ismi “Conversations with Friends” olan roman, Pınar Umman tarafından Türkçeye çevrilerek MonoKL Yayınevi etiketiyle 2019 yılında okuyucuyla buluşur. Sally Rooney’nin hikâyesini yazdığı Arkadaşlarla Sohbetler adlı eserin dizi uyarlaması ise Element Pictures tarafından üstlenilir. 2022 yılında dijital platformlarda yayınlanan dizinin yönetmenliğini Lenny Abrahamson ve Leanne Welham yapar. Yayımlanmasından kısa bir süre sonra ödül kazanan dizi, on iki bölümden oluşur.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Eğer siz de Arkadaşlarla Sohbetler adlı romanı okurken keyif aldıysanız ve Sally Rooney’nin tarzını sevdiyseniz iki gencin karmaşık aşk hayatını ele alan Normal İnsanlar adlı romana bir göz atabilir, farklı şehirlerde yaşayan iki arkadaşın birbirlerine gönderdiği içten e-postalara dâhil olmak için Güzel Dünya, Neredesin? adlı romanı okuyabilirsiniz.

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Sally Rooney
Çevirmen:Pınar Umman

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.