idefix’te Satış Yapın
1500 TL ve Üzeri Alışverişlerde Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (3)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (11)
  • Soru ve Cevap (0)

İçinizde bir türlü dolduramadığınız bir boşluk hissettiğiniz oluyor mu? Kimseden yardım isteyemiyor, kendinize değer vermiyor musunuz? Peki, çocukluk döneminde anne ile kurulan bağın bu durumlarla bir ilgisi olabileceğini hiç düşündünüz mü? Anneye ve çocuğa şefkatle yaklaşan Psikoterapist Lee Cori; Anne'nin Duygusal Yokluğu isimli kitabında annenin duygusal yokluğunun çocuk üzerindeki etkilerini, annenin duygusal olarak orada bulunmamasının muhtemel nedenlerini ve yaralı bir öyküyü değiştirmenin yollarını anlatıyor. Kendinizi anlamak ve yaşam yolculuğuna duygusal yüklerden arınmış olarak devam etmek istiyorsanız bu eserin faydalı olacağına eminiz! Öyleyse gelin, eserin içeriğinden kısaca bahsedelim.

 

"Anne'nin Duygusal Yokluğu" adlı kitabı neden okumalısınız?

Kişinin annesi ile kurduğu ilk bağ dünya ile kurduğu ilk bağ olmakla kalmıyor, bu bağın gücü kişinin daha sonra kuracağı tüm bağları da etkisi altına alıyor. Çocukluk döneminde yaşanan duygusal ihmal kişinin üzerinde derin ve kalıcı izler bırakıyor. İnsanın kendisiyle ve çevresiyle kurduğu ilişkilerde de bu izlerin etkisi göze çarpıyor. Fiziksel olarak orada bulunsa da duygusal anlamda orada olmayan annelerin dalgın ve incinmiş olmasının olası nedenlerinden de bahseden Anne'nin Duygusal Yokluğu isimli eser, anne ile empati yapmayı sağlıyor. Gerçek yaşam öykülerinin de bulunduğu kitapta çeşitli alıştırmalar yer alıyor. Lee Cori; annelik kavramını, bağlanma kuramını ve iyi annenin özelliklerini sade ve anlaşılır bir şekilde anlatıyor. Anne'nin Duygusal Yokluğu, belki de farkında dahi olmadığınız duygusal ihmalin farkına varmanızı sağlamakla kalmayıp bu ihmalin etkilerini nasıl tedavi edebileceğinize değiniyor. Çocukluk döneminde alınan duygusal yaraların yetişkinlik döneminde iyileştirilmesinin olanaksız olmadığını gözler önüne seren eser, kendinizi keşfetme ve içinizdeki çocuğu tanıma yolunda size eşlik edecek iyi bir rehber!

 

Bunları biliyor muydunuz?

Anne'nin Duygusal Yokluğu isimli eserin genişletilmiş yeni baskısı "Yoksun kaldığınız sevgiyi telafi etme ve kendinizi iyileştirme rehberi" alt başlığıyla 2018 senesinde yayımlanır. Belgin Haktanır'ın Türkçeye çevirdiği 376 sayfadan oluşan kitap, Koridor Yayıncılık tarafından okurla buluşturulur. Okuru içsel bir yolculuğa davet eden ve bu yolculukta ona ışık tutan Anne'nin Duygusal Yokluğu isimli eserde "Çocuklar Annelerine Neden Muhtaçtır", "Annelik Yaparken İşler Ters Gidince" ve "Annenin Açtığı Yaraların İyileştirilmesi" başlıklı üç kısım bulunur.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Lee Cori'nin baş ucu kitabınız olmaya aday Anne'nin Duygusal Yokluğu isimli eserini okuduktan sonra psikoloji okumalarına devam etmek isterseniz Susan Forward'a ait Sevgisiz Anneler-Yetişkin Kızlar İçin İyileştirici Bir Rehber ile Donna Jackson Nakazawa'nın kaleminden Kesintiye Uğrayan Çocukluk isimli kitapları inceleyebilirsiniz.

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Lee Cori
Çevirmen:Belgin Haktanır

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.