idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (2)
  • Soru ve Cevap (0)

Toplumsal bilinçaltı kavramı ve rüyalar üzerine olan derin analizleriyle tanınan Carl Gustav Jung'u daha yakından tanımak ister misiniz? Alfred Adler ve Sigmund Freud ile beraber analitik psikolojinin kurucuları arasında yer alan Carl Gustav Jung, 81 yaşındayken anılarını ve hayatını anlatmayı kabul ediyor. Herman Hesse, Erich Neumann, Joseph Campbell gibi birçok önemli ismi etkileyen ünlü psikiyatrın yaşamının en gizli köşelerine yer veren Anılar, Düşler, Düşünceler isimli kitabı keyifle okuyacağınıza eminiz! Öyleyse gelin, eserin içeriğinden kısaca bahsedelim.

 

"Anılar, Düşler, Düşünceler" adlı kitabı neden okumalısınız?

Carl Gustav Jung, hayat öyküsünü meslektaşı ve aynı zamanda yakın dostu olan Aniela Jaffe'e anlatmayı kabul ediyor. Anılar, Düşler, Düşünceler isimli Carl Gustav Jung'un hayatını kronolojik bir sırayla anlatan eserde yazarın ailesi, çocukluğu, eğitim hayatı ve meslek seçimi ile ilgili bilgiler yer alıyor. Uzun yıllar hayranı olduğu fakat daha sonra görüş ayrılıkları yaşadığı Freud ile ilgili düşünceleri de bulunuyor. İçe dönük bir çocukluk geçiren Carl Gustav Jung, Basel Üniversitesinde Tıp eğitimi aldıktan sonra psikoloji alanına yöneliyor. Psikiyatri alanındaki çalışmalarının yanı sıra sanat ve din gibi toplumsal konulardaki düşüncelerini içtenlikle paylaşan Carl Gustav Jung, başarılı bir yazar olarak tarih sahnesindeki yerini alıyor. Ölümünden sonra da ünü devam eden yazarın ilginç kişiliğini gözler önüne seren Anılar, Düşler, Düşünceler samimi açıklamalar içeriyor. Özellikle psikoloji alanında okuma yapmayı seviyorsanız Carl Gustav Jung'un hayatına ışık tutan bu eser tam size göre!

 

Bunları biliyor muydunuz?

İsviçreli psikiyatr Carl Gustav Jung'un psikolojik analizler yaparken astrolojiden de yararlandığını biliyor muydunuz? Uluslararası Psikanaliz Birliği'nin ilk başkanı olarak seçildiğinde henüz otuz altı yaşında olan Jung, rüya analizleriyle ilgili pek çok eser kaleme alır. Otobiyografi türündeki eserde, yazarın yaşam öyküsü fotoğraflar eşliğinde okura sunuluyor. İris Kantemir, orijinal ismi "Erinnerungen" olan "Anılar, Düşler, Düşünceler" kitabını Almanca aslından Türkçeye çevirir. Utku Lomlu imzalı kapak tasarımıyla 2001 yılında Can Yayınları tarafından okurla buluşturulan eser 420 sayfadan oluşur. Carl Gustav Jung'un çok okunan kitapları arasında İnsan Ruhuna Yöneliş, Dört Arketip, Rüya Analizleri ve Kırmızı Kitap isimli eserler yer alır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Ünlü psikiyatr ve yazar Carl Gustav Jung'un hiç bilinmeyen yönlerinin anlatıldığı Anılar, Düşler, Düşünceler adlı kitabı okuduktan sonra dilerseniz toplu eserlerinin ilki olan Psikiyatri Araştırmaları ile uzun yıllar boyunca yakından takip ettiği Freud ile ilişkilerini ve görüş ayrılıklarını gözler önüne seren Freud ve Psikanaliz isimli kitapları inceleyebilirsiniz.

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Carl Gustav Jung
Çevirmen:İris Kantemir

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.