idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (2)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (8)
  • Soru ve Cevap (0)

Yirminci yüzyıl edebiyatının en önemli isimlerinden biri olan dünyaca ünlü Fransız yazar Marcel Proust'un evrenine dâhil olmaya hazır mısınız? Üslubu, kullandığı dili ve kurduğu cümlelerin yapısı gereği yetişkin okurlara hitap eden Marcel Proust, Albertine Kayıp adlı eserinde ilişkilere dair önemli mesajlar barındırıyor. Albertine Kayıp adlı romanda okuyucuyu nelerin beklediğini görmek için gelin romanı kısaca inceleyelim.

 

"Albertine Kayıp" adlı kitabı neden okumalısınız?

Marcel Proust, Albertine Kayıp adlı romanı kendi yaşamından yola çıkarak kaleme aldığını biliniyor. Zaman, boşluk ve hafıza temalarından oluşan Albertine Kayıp isimli roman, Hizmetçi Françoise'nin Albertine'nin gittiğini dile getirmesiyle başlıyor. Eser; giden sevgilinin yokluğunu, bıraktığı boşluğu ve yaşattığı acıları ele alıyor. Ayrıca yazar, dönem içerisinde yaşanan ikili ilişkilerde sapkınlığın derecesini ve gerçekleşen evliliklerin arkasında bulunan asıl nedeni gözler önüne seriyor. Geçmiş, şimdi ve gelecek arasında kaybolan kahramanımız sonunda aşkını unutup hayatına devam etmeyi başarabilecek mi? Bu sorunun cevabını öğrenmek için aşk ve alışkanlık arasındaki o ince çizginin vurgulandığı Albertine Kayıp adlı romanı okumalısınız.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Marcel Proust tarafından kaleme alınan Albertine Kayıp adlı eserin bir seriye ait olduğunu biliyor muydunuz? 1913-1927 yılları arasında yayımlanan ve orijinal adı "À la recherche du temps perdu" olan seri, Türkçeye Kayıp Zamanın İzinde olarak çevrilir. Seri, toplam yedi ciltten oluşur. Uzunluğu ve karmaşık cümle yapısı ile meşhur olan seri, toplam bir milyon iki yüz elli bin sözcük içerir ve üç bin sayfadan oluşur. Kayıp Zamanın İzinde ilk kez 1990'lı yıllarda Roza Hakmen tarafından Türkçeye çevrilir. Serinin altıncı cildi olan Albertine Kayıp, 2001 yılında Yapı Kredi Yayınları etiketiyle ve Roza Hakmen çevirisiyle okura sunulur. Eser, toplamda 245 sayfadan oluşur. Aynı zamanda bu seri, Nina Compeez'in yönetmenliğinde "À la Recherche du Temps Perdu" (IMDb: 6.8) adıyla iki bölümden oluşan kısa televizyon dizisi olarak 2011 yılında seyirciyle buluşur.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Eğer siz de Albertine Kayıp adlı romanı sevdiyseniz ve Marcel Proust'un evrenine dâhil olmak istiyorsanız serinin yedinci ve son cildi olan Yakalanan Zaman adlı romanı okuyabilirsiniz. Aynı zamanda yazarın çeşitli yazılardan oluşan Hazlar ve Günler, kıskançlık duygusunun en karanlık ve yıkıcı yanlarını anlatan Kıskançlık, ölüme giden bir adamın hayatla kurduğu bağı anlatan Vikont'un Ölümü ve Marcel Proust'un mektuplarını içeren Kalan Son Güzel Kağıdım adlı eserine de göz atabilirsiniz.

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Marcel Proust
Çevirmen:Roza Hakmen

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.