idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (1)
  • Soru ve Cevap (0)

Kimi evlerde yaşam olduğunun tek göstergesi yanan lambalar oluyor. Ne bir sevgi kırıntısına rastlanıyor böyle evlerde, ne de neşeli kahkahalara... Sadece hayatta kalmak için yemek yeniyor, su içiliyor. İhtiyaç hâlinde konuşuluyor, sohbet edilmiyor. Pek gürültü olmuyor böyle evlerde, çünkü gürültü de bir hayatın varlığını gösteriyor. İşte Akşamlar Rahatsız Edicidir adlı eser tam da böyle bir aileyi, Mulder ailesini konu ediniyor. Okur, yazarın her bir cümlesinin altında ezilmekten kendini alamıyor. Yazar Marieke Lucas Rijneveld'in 10 yaşındaki Jas'in gözünden anlattığı başarılı roman Akşamlar Rahatsız Edicidir'in detaylarını birlikte inceleyelim.

 

"Akşamlar Rahatsız Edicidir" adlı kitabı neden okumalısınız?

Eserin dili oldukça sert, kaba ve vurucu olduğundan; yazarın okuru kitabın gerçekliğine ikna etmesi çok da zor olmuyor. Eser, Hollandalı çiftçi bir ailenin 10 yaşındaki çocuğu Jas'in anlatımıyla okuyucunun karşısına çıkıyor. Büyük ağabey Matthies'in hayatını kaybetmesiyle başlayan eser, ailenin bu kaybın ardından girdiği matem dönemini konu alıyor. Protestan Reform Kilisesi mensubu aşırı dindar ve geleneksel olan bu aile, çocuklarının kaybıyla birlikte derin bir sessizliğe bürünüyor. Obbe adında bir abisi, Hannah adında bir kız kardeşi olan ortanca çocuk Jas; bu kaybın ardından anne ve babasının ruh hâllerini, Obbe ve Hannah'nın tuhaf davranışlarını ve kendisinin ilginç alışkanlıklarını çocuksu ancak her şeyin farkında olan bir bakış açısıyla okuyucuya aktarıyor. Romanı ağır ağır okumak isteyecek ve bittiğinde etkisinden uzunca bir süre kurtulamayacaksınız.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Marieke Lucas Rijneveld'ın ilk romanı Akşamlar Rahatsız Edicidir ile Uluslararası Booker Ödülü’nü kazanan en genç yazar olduğunu biliyor muydunuz? Yazarın pek çok otobiyografik unsurlar da işlenmiş olan ödüllü eseri tam altı yılda tamamlanır. 2018 yılında yayımlanan eser 2020 yılında ödüle layık görülür. Akşamlar Rahatsız Edicidir ismiyle yayımlanan kitabın orijinal adı, De Avond is Ongemak (The Discomfort of Evening). 224 sayfadan oluşan ve Monokl tarafından okuyucuyla buluşturulan eser, Belma Sezgin Yüksel tarafından Türkçeye çevrilir. Roman, 30 farklı dile çevrilir ve birçok ülkede çok satanlar listesine girmeyi başarır. Ayrıca yazarın şiir kitabı Kalfsvlies (Buzağı Postu), 2015'te Hollandaca yazılmış en iyi şiir dalında C. Buddingh' Ödülü'nü alır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Marieke Lucas Rijneveld'in kaleme aldığı Akşamlar Rahatsız Edicidir adlı eseri beğendiyseniz Alex Schulman'ın Hayatta Kalanlar, Osamu Dazai'nin İnsanlığımı Yitirirken, Jean Teule'ün İntihar Dükkanı ve Kazuo Ishiguro'nun Beni Asla Bırakma adlı kitaplarına da göz atabilirsiniz.

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.