idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (2)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (26)
  • Soru ve Cevap (1)

"Aklından bir sayı tut." cümlesini bazı sihirbazların küçük numaralarından hatırlıyor olabilirsiniz. Bu sihirbazlar çeşitli ipuçlarıyla ya da işlemlerle zihninizi okuyabildiğini iddia ederek aklınızdaki sayıyı tahmin ederler. John Verdon'ın Aklından Bir Sayı Tut romanında da bu zihin oyunu oynanıyor ancak bu defa sayı tahmini yapan kişi, bir sihirbaz değil! Emekli Dedektif Dave Gurney'nin kıvrak zekâsıyla ipuçlarını havada yakaladığı bu polisiye roman, başından sonuna kadar aynı gizemi sürdürüyor. Gurney'nin, eşi Madeliene'nin de yardımlarıyla çözemeyeceği dava yok. Gelin, başarılı kalem John Verdon'ın ünlü polisiye romanı Aklından Bir Sayı Tut'u daha yakından inceleyelim.

 

"Aklından Bir Sayı Tut" adlı kitabı neden okumalısınız?

480 sayfadan oluşan roman, başarılı yazar John Verdon'ın akıcı anlatımı ve sürükleyici diliyle tek solukta okunuyor. Eser; gizem ve gerilim seven polisiye okurlarının zevkle okuyacağı bir roman olma özelliği taşıyor. Roman, gizemli bir katilin kendi hâlinde yaşayan ve birtakım ortak özelliklere sahip olan kimi adamlara isimsiz ve imzasız bir mektup göndermesiyle başlıyor. Mektupta kurbanını çok iyi tanıdığını ve bir bedel ödemesi gerektiğini söyleyen gizemli katil, kurbanı Mark'tan aklından 1- 1000 arasında bir sayı tutmasını istiyor. Mark da aklından öylesine 658 sayısını geçiriyor. Mektubu açtığında gördüğü not karşısında dehşete kapılıyor ve korkuyla eski bir arkadaşı olan emekli dedektif Dave Gurney'den yardım istiyor. Gurney bu çağrıya kayıtsız kalmayarak arkadaşına yardımcı olmaya çalışıyor. Ancak gizemli katil bedel ödetmeden bırakmıyor. Dedektif Dave Gurney olağanüstü zekâsıyla katilin peşine düşüyor. Okurlarına gerilim ve merak dolu saatler yaşatan Aklından Bir Sayı Tut, sürükleyici olay örgüsüyle okuru içine çekiyor. Kitaptaki ipuçlarını takip etmek bolca beyin fırtınası yapmanızı sağlıyor. Dedektifle birlikte katilin izini adım adım sürmek sizi bir dedektif gibi hissettirecek ve eseri tekrar tekrar okumak isteyeceksiniz!

 

Bunları biliyor muydunuz?

Aklından Bir Sayı Tut romanının John Verdon'ın ilk eseri olduğunu biliyor muydunuz? Yazar; tıpkı kitaptaki dedektif gibi kırsal bir yere, Catskill Dağlarına, taşındıktan sonra eşinin tavsiyesiyle başladığı eseri iki yılda tamamlar. Aklından Bir Sayı Tut ismiyle ülkemizde yayımlanan kitabın orijinal adı, Think of a Number. Roman, 25 farklı dile çevrilir ve birçok ülkede çok satanlar listesine girmeyi başarır. Koridor Yayıncılık tarafından okuyucuyla buluşturulan eser, Ender Nail tarafından Türkçeye çevrilir.

 

 Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

John Verdon'ın kaleme aldığı Aklından Bir Sayı Tut adlı eseri beğendiyseniz Dedektif Dave Gurney'in diğer maceralarını anlatan Gözlerini Sımsıkı Kapat, Peter Pan ÖlmeliŞeytanı UyandırmaKurt GölüFırtınada Yanacaksın ve Tepenin Laneti adlı romanlara da göz atabilirsiniz.

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:John Verdon
Çevirmen:Ender Nail

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.