idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Bu kitap İnşaat Mühendisleri öğrencileri için ders kitabı olarak hazırlanmıştır. Uygulamadaki mühendislerinde yararlanması düşünülmüştür. 

Kitabın inceleme konusu durgun ve hareket halindeki su dur. Temel denklemlerin elde edilmesinde su sıkışmaz olarak yani özgül kütlesi (ρ) sabit alınmıştır. Bölüm (1) de temel bilgiler verilmiştir. Bölüm (2) de fiziğin temel yasaları kullanılarak statik (durgun) halde suyun oluşturduğu basınç kuvvetleri elde edilmiştir. Bölüm (3) de rölatif (izafi) denge problemleri incelenmiştir. Bölüm (4) de hareket halindeki suyun kinematik denklemleri yine fiziğin temel yasaları kullanılarak elde edilmiştir. Bölüm (5) de bir boyutlu akım olan sürtünmesiz (ideal akışkanların) boru akımlarının hareketi incelenmiş, temel denklemler elde edilmiştir. Bölüm (6) da bir boyutlu gerçek (sürtünmeli) boru akımları incelenmiştir. Bölüm (7) de genel olarak laminer ve türbülanslı akım problemi ele alınmıştır. Bölüm (8) de ideal akışkanların iki-boyutlu akım problemlerinin temel denklemleri çıkartılmıştır. Bölüm (9) gerçek (sürtünmeli) iki-boyutlu akım denklemleri incelenmiştir.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.