idefix’te Satış Yapın
1500 TL ve Üzeri Alışverişlerde Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Modern insanı diğer primatlardan ayıran, onlara üstün kılan nedir? 1980’lerden bu yana hâkim görüş, MÖ 50.000 civarında yaşanan bir “bilişsel devrim”in bu ilerlemeye yol açtığını ve Homo sapiens’in dünyanın efendisi olup diğer insan türlerini yeryüzünden sildiğini öne sürüyor. Clive Finlayson ise güncel genetik verilere dayanarak bambaşka bir hikâyenin mümkün olduğunu savunuyor. Modern insanlar ve Neandertaller arasında sanılandan çok daha fazla etkileşim yaşandığını, Afrikalı olmayan tüm insanların bir miktar Neandertal geni taşıdığını artık biliyoruz. Üstelik Neandertal davranışlarını incelediğimizde sanılanın aksine bilişsel açıdan modern insanın gerisinde olmadıklarını, hatta kendi sanat ve ritüellerinin olduğunu görüyoruz. Neandertal davranışlarında uzmanlaşan Finlayson ve ekibi, bize Neandertallerin kuş yakalama stratejilerini gösteren kanıtlar sunuyor ve bu kuşların sadece besin amaçlı avlanmadıklarını, tüylerinin de sembolik amaçlarla kullanıldığını gösteriyor. Cebelitarık kazılarıyla elde edilen sanatsal örnekleri de Neandertal zekâsının bir göstergesi olarak takdim ediyor. Asla sanıldığı türden bir Homo sapiens devrimi yaşanmadığını, modern insan davranışının aslında Neandertal ve modern insan topluluklarının etkileşimiyle ortaya çıktığını savunan Finlayson, kimi davranışlarımızın tamamen Neandertal kökenli olabileceğini ileri sürüyor. Böylece insanın kökenine dair klasik anlatıyı tersyüz ediyor ve bize yeni sorular sormamız için bir kapı aralıyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.