product image
Metis Yayınları
4.33 (9 yorum)
Satıcı: idefix (4.1)
Tek Çekim x 50.24 TL = 50.24 TL
02 Aralık Cumartesi kargoda
Kitap Formatı
Ürünün Kampanyaları
discount400 TL Üzeri Kitaplarda Geçerli Sepette 40 TL İndirim
Kitap FormatıCiltsiz
İlk Baskı Yılı2017
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (9)
  • Soru ve Cevap (0)

İmgelerle, söz sanatları ile ruhun inceliklerine hitap eden, az sözle çok anlamı içine alan cümlelerin büyüsüne kapılmak kimin hoşuna gitmez ki? Kelimeleri birer bıçak gibi kullanan şairlerin şiirlerini yaralanmadan okumak, o büyülü sözlerin etkisine kapılmamak mümkün olmuyor çoğu zaman... Didem Madak da kısa ömründeki birçok acıyı kelimelere dökerken çiçeklere sarmış, içinin yangınından kalan izleri grapon kağıtları ile süslemiş bir şair. En sevilen kitaplarından biri olan Ah'lar Ağacı adlı eserde en hüzünlü ve en etkileyici örneklere rastlamak mümkün... Gelin, Didem Madak'ın sesinin tonunu emanet ettiği ahlat ağacına ithafen yazılan Ah'lar Ağacı adlı şiir kitabını kısaca inceleyelim.

 

"Ah'lar Ağacı" adlı kitabı neden okumalısınız?

Çocukluğundan beri içerisindeki yazma hevesini dindiremeyen Didem Madak, Ah'lar Ağacı adlı kitabında hayatın getirdiği acı tecrübeleri ve götürdüğü mutlulukları en etkileyici biçimde okurlarına yansıtmayı başarıyor. Şiiri kendisi için tehlikeyi güzelleştirme sanatı olarak adlandıran Didem Madak; raflarını süsleyen reçel kavanozları, fazla kızardığında bıçağın ucuyla kazıdığı aşk ve mor bir köşe yastığının isyanı gibi birçok estetik imgelerle dolu olan dizelerinde, Tanrı'nın kötü şiirlerden kendisini korumasını talep ediyor. Tanrı'nın sıklıkla yer aldığı dizelerinde tasavvufi alıntılara da rastlamak mümkün. Ataerkil bir toplumda kadın olmayı ve bunun getirdiği zorlukları, başkaldırıları, toplumsal sıkıntıları şiirlerinde işleyen Didem Madak'ın; Ah'lar Ağacı adlı kitabında acı ile mizahı kusursuzca yoğurduğu görülüyor. Hayatın getirdiği zorlukları âdeta çiçeklerle süsleyen Didem Madak'ın, güçlü şiirlerini okumaya doyamayacağınıza eminiz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Didem Madak'ın kız kardeşi Işıl'ın kendisinden gizli tüm şiirlerini yarışmaya gönderdiğini ve Grapon Kağıtları adlı kitabının İnkılap Kitabevi Şiir Ödülü aldığını biliyor muydunuz? Yazma macerası küçükken ailesine hisli mektuplar yazıp kapı altından onlara atması ile başlayan Madak'ın şairlik başlangıcı, küçük yaşta annesini kaybetmesinin acı deneyimine dayanır. Sayısız şiirinde annesinden bahseden Didem Madak'ın Ah'lar Ağacı adlı kitabında da bunun örneklerine sıklıkla rastlanır. Hayatının içinden filizlenen acılarını, kadın hassasiyeti ve gözü ile kaleme aldığı şiirleriyle dolu olan Ah'lar Ağacı adlı eserinde kendi kabuğunun içerisinden hayata meydan okur. İlk baskısı 2002 yılında yapılan Ah'lar Ağacı, 2017 yılında Metis Yayınları tarafından okuyucu ile buluşturulur. Semih Sökmen tarafından kapak ve görsel tasarımı yapılır. Vasiyetini Ah'lar Ağacı adlı eserinde ''İnsanların dalgınlığına gelmek ve kaybolmak o dalgınlıkta...'' olarak açıklayan şairin betimlemelerini ve acılarında açan çiçekli cümlelerini çok seveceksiniz.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Genç yaşında hayata gözlerini kapatan Didem Madak'ın Ah'lar Ağacı adlı kitabını beğendiyseniz, aynı şairin kaleminden çıkan Grapon Kağıtları ve Pulbiber Mahallesi adlı şiir kitaplarını da inceleyebilirsiniz.

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.

50,24 TL