idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (58)
  • Soru ve Cevap (0)

Çocuklarına bilişsel ve psikolojik olarak gelişimlerini olumlu yönde destekleyen kaliteli kitaplar bulma konusunda ince eleyip sık dokuyan ebeveynlerden misiniz? Öyleyse okul öncesi çocuklarınız için Eric Carle'ın kaleme aldığı Aç Tırtıl adlı eser, tam size göre. Çocuklarıyla kaliteli zaman geçirmek isteyen, onların eğlenirken dünyayı keşfetmesine yardım eden ebeveynlerin faydalı bulacakları Aç Tırtıl adlı kitap, tasarımı ve çizimleri ile çocukların dikkatini kazanmayı başarıyor. Okul öncesi çocukların ellerinden düşürmek istemeyecekleri, dünyaca ünlü Aç Tırtıl adlı eseri kısaca tanıtalım.

 

"Aç Tırtıl" adlı kitabı neden okumalısınız?

İki yaştan itibaren okul öncesi çocuklara, içerik ve görsel olarak hitap eden Aç Tırtıl adlı eser, kitap sayfalarının tasarımı ile de epey dikkatleri çekiyor. Toplam 32 sayfadan oluşan kitap ile çocuklar birçok yeni bilgi ile tanışabiliyor. Yumurtadan çıkan tırtılın kelebek olma yolculuğuna eşlik eden çocuklar; sayı saymayı, renkleri, haftanın günlerini öğreniyor. Aç tırtılın yediği midesini ağrıtan şekerli, sağlıksız yiyecekler ve diğer meyve, sebze gibi sağlıklı olan yiyecekler hakkında fikir edinebiliyorlar. Yumurtasından çıkan tırtılın güzel bir kelebeğe dönüşümünü gözlemleyerek koza örecek olgunluğa gelme sürecine şahitlik eden çocuklar; sonrasında tırtılın koza örmesini, içerisindeki iki haftalık süreyi doldurduktan sonra güzel bir kelebeğe dönüşmesini görebiliyor. Kitabın en faydalı yanlarından biri ise minik tırtıl ile empati kuran çocuğun kendisinin de büyüyüp dünyaya kanatlarını açan sağlıklı bir yetişkin olma umudu aşılıyor olması.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Orijinal adı The Very Hungry Caterpillar olan Aç Tırtıl adlı kitabın yazarı Eric Carle'ın aynı zamanda kitabın illüstratörü olduğunu biliyor muydunuz? Peki, kitabını kendisinden 21 yaş küçük olan kız kardeşi için kaleme aldığını duymuş muydunuz? Kitabın ilk versiyonu Willy adlı bir kurdun hikâyesini anlatır ancak editör hikâyenin kahramanının tırtıl olmasını önerdikten sonra kitap, Aç Tırtıl'ın öyküsüne dönüşür. İlk baskısı Amerika'da 1969 yılında yapılan kitap, birçok kez yeniden basılır. 66 dile çevrilen ve 50 milyondan fazla satış yapan Aç Tırtıl, tüm zamanların en çok satan çocuk kitapları arasında yer alır. Çocuk edebiyatı alanında birçok ödül alan kitap aynı zamanda grafik tasarımı ile 1970'te Amerika Grafik Sanatlar Enstitüsü Ödülü'ne layık görülür. Yayımlandığı yıl The New York Times dergisinin yılın on en iyi renkli kitabı listesine girer. 2009 yılında eserin 40. yılında Google arama motoru, esere özel bir logo tasarlar. Mavibulut Yayıncılık tarafından okuyucuyla buluşturulan Aç Tırtıl adlı eser, Türkçe olarak ilk defa 1994 yılında Fatih Erdoğan'ın çevirisiyle yayımlanır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Eric Carle'ın Aç Tırtıl adlı eserini beğendiyseniz aynı yazarın kaleminden çıkan Minik Tohum, Kafası Karışık Bukalemun ve Huysuz Uğurböceği adlı eserlerine de göz atabilirsiniz.

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Eric Carle
Çevirmen:Fatih Erdoğan

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.