47,6 TL
Standart Teslimat : 01 Nisan - 04 Nisan
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

İricik Kitap Açıklaması

 

Büyürken attığı adımlar çocuğunuzu ve sizi korkutuyor mu? Çocuğunuzun büyüme serüveninde cesaret dolu ve öz güvenli bir yol arkadaşı olsun ister misiniz? Benji Davies'in minik iribaşın cesaret dolu büyüme serüvenini kaleme aldığı İricik, çocuğunuzun büyüme serüveninde eğlenceli ve güvenilir bir yol arkadaşı olmak için sizi bekliyor. Yaşadığı göldeki obur balık Hombul Hobul'a yakalanmadan büyümek için kocaman adımlar atan minik iribaş İricik ile çocuğunuz; yaşamındaki büyüme ve dönüşme serüveninde cesaret, öz güven, korku ve yalnızlık gibi duyguları keşfediyor. Gelin, Benji Davies'in İricik adlı kitabında sizleri nelerin beklediğine biraz daha yakından bakalım.

 

"İricik" adlı kitabı neden okumalısınız?

Benji Davies, eğlenceli anlatımıyla yaşadığı göldeki iribaşların en küçüğü olan İricik ile öz güven, korku, cesaret gibi duyguları ele alarak minik okurlara büyümenin serüvenini anlatıyor. Yazarın İricik'in hayata hazırlanmak ve büyümek için attığı kocaman adımlarını, cesaretini ve korkularını anlattığı eseri; minik okurları için de anlamlı bir serüven hâlini alıyor. Okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf çağındaki çocuklara hitap ettiği eserinde yazar, "En büyük öyküler bazen en küçük başlangıçların devamıdır." anlayışıyla kaleme aldığı hikâyesinde çocuklara dönüşümün ürkütücü belirsizliğinin yanında yalnızlık, korku gibi duyguların doğallığını da vurgulayarak minik okurlar için rengârenk bir okuma şöleni sunuyor. Benji Davies'in eğlenceli anlatımı ve çizimleri ile okurken hem eğlenip hem öğreneceğiniz bir anlatım sizleri bekliyor. İricik, keyifli ve sürükleyici hikâyesiyle zamanın içerisinde kaybolmanızı sağlarken rengârenk çizimleriyle sizi bambaşka bir dünyaya götürüyor. Çocuğunuzla hem kaliteli hem eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayan İricik, baş ucu kitabı olarak uyku öncesi okumalarınızda yerini alacak.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Yazar olmasının yanı sıra aynı zamanda illüstratör de olan Benji Davies'in cesaret dolu, yüreğinizi ısıtan bir büyüme hikâyesini anlattığı İricik adlı eserinin rengârenk ve eğlenceli çizimlerini kendisinin resimlediğini biliyor muydunuz? Türkçeye Şiirsel Taş tarafından çevrilen İricik adlı eserin ilk basımı, 2022 yılının haziran ayında Redhouse Kidz Yayınları tarafından yapılır. Toplam 32 sayfadan oluşan İricik ile çocuğunuz minik iribaşın büyüme serüvenine eşlik ederken kendi büyüme serüvenini de keşfeder.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Benji Davies'in eğlenceli kaleminden çocuklar için dökülen İricik adlı eseri beğendiyseniz yazarın babası ve altı kedisiyle birlikte deniz kenarında yaşayan Noi'nin fırtına sonrası kıyıya vuran bir balinayı gizlice eve getirmesini anlatan Yalnız Balina ve karanlık çöküp gece olduğunda gölgelerde gezerek kasabadaki eşyaları toplayan bir yaratığın öyküsünü anlattığı Grotlin adlı eserlerine göz gezdirebilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.