48,75 TL
Standart Teslimat : 12 Aralık - 15 Aralık
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

İnsanlar Kitap Açıklaması

 

Türdeşiniz olan insanlara bambaşka bir açıdan bakmak ister miydiniz? Son zamanların sevilen yazarlarından Matt Haig, İnsanlar adlı romanında insan ve insanlık üzerine yaptığı son derece başarılı tespitlerle karşımıza çıkıyor. Yazarın yalın, anlaşılır, güçlü kalemiyle birleşen anlatım tarzı ve sıradanın ötesindeki kurgusuyla İnsanlar adlı romanı elinizden bırakmak istemeyecekseniz. Biraz matematik, biraz mitoloji, biraz teknoloji, biraz kişisel gelişim ve en önemlisi “insan olmak” üzerine kendinize ait çok fazla şey bulabileceğiniz romanın içeriğinden biraz bahsedelim.

 

“İnsanlar” adlı kitabı neden okumalısınız?

Son dönemin popüler yazarlarından Matt Haig’in İnsanlar adlı romanı, alışılmışın dışında bir kurgu ve hikâyeyle karşımıza çıkıyor. İnsanlar adlı romanında insan olmanın anlamına değinen yazar; insanları iyi, kötü, güzel gibi tüm yönlerine dışarıdan bir gözle bakarak akıcı ve anlaşılır bir dille değerlendiriyor. İnsanlığı ve insan olmayı tüm yönleriyle ele alan, ele alırken de sade ve akıcı anlatım tarzını benimseyen yazar; oldukça farklı ve ilgi çekici bir kurguyla okuyucunun karşısına çıkıyor. Sıradanlıktan uzak kurgusu ve mizahi dili sayesinde oldukça ilgi çekici olan roman, bir uzaylının gözünden türdeşiniz olan insanları ve sevmenin anlamını keşfetmenizi sağlıyor. Öte yandan çarpıcı gerçekleri ve düşünceleri bir araya getiriyor. Toplam 296 sayfadan oluşan romanı okurken insanları dışarıdan bir gözden görmekle kalmayıp kendinizi insanlık ve tüm insani duygularla ilgili sorular sorarken bulacaksınız.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Ünlü yazar Matt Haig’in İnsanlar adlı romanını tam anlamıyla bir ruhsal çöküntü döneminde yazdığını biliyor muydunuz? Kişisel gelişim esintileri taşıyan eser, yazarın da romandaki ana karakter gibi kendini insanlara oldukça uzak hissettiği bir dönemde kaleme alınır. Son dönemlerde yazdığı eserleriyle büyük bir üne kavuşan, kitapları birçok dile çevrilen ve edebiyat alanında önemli ödüllerin sahibi olan yazarın İnsanlar adlı romanı da üç farklı ödüle aday gösterilir. Eser; Impac Dublin Edebiyat Ödülü Adayı, Edgar Allan Poe Ödülü En İyi Roman Adayı ve Goodreads Okur Ödülleri En İyi Bilim kurgu Adayı olarak boy gösterir. Hem kurgusu hem dili kullanma tarzıyla oldukça sevilen romanın Domingo Yayınevi etiketiyle 2022 yılında yayımlanan baskısındaki Türkçe çevirisini ise Elif Ersavcı yapar.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Ünlü yazar Matt Haig’in İnsanlar adlı romanını okuduktan sonra çok sevilen romanlarından olan Gece Yarısı Kütüphanesi, Zamanı Durdurmanın Yolları, Nevrotik Bir Gezegenden Notlar ve Rahatlama Kitabı adlı eserlere göz atabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

11.06.2022

Okunmalı

“İnsanlar Yüz bin küsur kuşaktır bu gezegendeler ama hala ne kim olduklarını, ne de nasıl yaşamaları gerektiğini biliyorlar” alışılmadık bir kurgu ile insan olmanın anlamına dair çok çok iyi bir kitap ,okuması keyifli eğlenceli, çokça düşündürücü. Yazarın diğer kitapları gibi mutlaka okunmalı.

02.06.2022

Yazarın dili çok sade ve akıcı

Yazardan okuduğum üçüncü kitap. Diğer kitaplarıyla karşılaştırmayı doğru bulmuyorum hepsi kendine özgü çok güzeldi. Fakat özellikle bu günlerde insanlığa bir uzaylı gözünden bakarak aslında insanların iyi yönlerinin de olduğunu okuyarak hatırlamak bana çok iyi geldi. Yazarın dili her eserinde olduğu gibi sade, anlaşılır ve akıcıydı. Ben çok beğendim tavsiye ederim.

14.04.2022

Okunabilir

Gece yarısı kütüphanesi daha başarılıydı. Okunabilir ama mükemmel bulmadım

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.