22,4 TL
Standart Teslimat : 01 Şubat - 04 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

İnatçı Porsuk Kitap Açıklaması

 

Çocuğunuzla birlikte eğlenceli bir hikâyeye tanıklık etmek ister misiniz? İnatçı Porsuk, üç yaşından itibaren çocukların kitaplığında mutlaka bulunması gereken, eğlenceli ve bir o kadar da öğretici eserler arasında yer alıyor. Gelin, çocukların çok sevdiği ve yaşananlardan ders aldığı İnatçı Porsuk kitabını daha detaylı inceleyelim.

 

"İnatçı Porsuk" adlı kitabı neden okumalısınız?

Küçük bir porsuğun inatçılık davranışını konu alan İnatçı Porsuk, çocukların anne ve babalarıyla empati yapmalarını sağlıyor. Eserde kullanılan dil ve oluşturulan kurgu, çocukların yaptıkları inatçılıkları daha farklı bir pencereden değerlendirebilmelerine olanak tanıyor. Sevimli öyküsüyle çocukları eğlendiren ve aynı zamanda okuma alışkanlığı kazandıran eserde, birbirinden güzel görsellerle hikâye betimleniyor. Kitap, aynı zamanda okumaya yeni başlayan çocukların da ilgisini çekiyor. Rahat anlaşılabilir cümle kalıplarıyla eser, çocuğun okuduğunu kavrayabilmesini ve devamında yorumlayabilmesini kolaylaştırıyor. Uyku öncesinde anne babayla birlikte okunabilecek bir kitap olan İnatçı Porsuk, sade anlatımıyla dikkat çekiyor. Porsuk ve babasının kısa hikâyesi, ebeveyn ve çocuk arasındaki iletişimi kuvvetlendiriyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

İnatçı Porsuk kitabının orijinal adının "Ich will aber! Sagt der kleine Dachs" olduğunu biliyor muydunuz? Peki, eserin Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları tarafından yayımlandığını daha önce duymuş muydunuz? 2022 yılında basılan kitap, toplam 20 sayfadan oluşur. Eser, kitabın ana kahramanı olan porsuğun diğer maceralarını farklı kitaplarda devam ettiren yazar Constanze von Kitzing tarafından kaleme alınır. Kitap içerisinde yer alan görseller de kitabın yazarı Constanze Von Kitzing tarafından çizilir. Çocukların hem çizimleriyle hem hikâyesiyle çok sevdiği İnatçı Porsuk, aile ve sevgi temasında şekillenir. Çocuğun ve ebeveynin inatçılık durumunda birbirlerine nasıl davranmaları gerektiği hakkında ipuçları veren eserin çocukların kolayca okuyabileceği yazı fontuna sahip olduğu görülür.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

İnatçı Porsuk kitabını sevdiyseniz bu eser gibi çocuklara empati duygusu kazandıran ve yine yazar Constanze Von Kitzing'in öğretici üslubuyla yazılan kitapları tercih edebilirsiniz. Bu diğer seçenekler arasında ilk olarak çocuklarda uyku düzeni oluşturabilecek, ebeveynlere de uyku problemi konusunda yardımcı olabilecek Uykusu Gelmeyen Porsuk yer alıyor. İkinci olarak çocukların yaralanmalar konusunda bilgi sahibi olmalarını sağlayan, ebeveynlere de bu tür durumlarda nasıl bir yaklaşım sergilemeleri gerektiği hakkında ipucu veren Neyin Var Porsuk adlı kitap tercih edilebilir. Hem görselleriyle hem basit cümleleriyle çocuklara uyku öncesi okunabilen bu eserler, aynı zamanda ilk okuma dönemlerinde çocukların hayal dünyasını geliştiriyor.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.