4/5 - 39 Kişi Yorum Yap, Kazan!
18,2 TL
26,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 22 Ekim (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 23 Ekim
Standart Teslimat : 24 - 26 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Kimsenin birbirine bakmadığı, yalan, ihanet, şiddet, tecavüz ve acımasızlıkla yoğrulmuş, yalnızca hayallerin göz göze geldiği bir hayattan intikam almanın en iyi yolu yaşamaktır. Anlam aramak boşunadır ve her şeyin "hiç"e dönüşmesi gerekir. Henüz on ikisinde Berlin'de dört kişinin tecavüzüne uğrayan Zargana, bu olaydan sonra kendini insan sınıfından sıyırır. Ne var ki insan olmaktan uzaklaşıp "hiç"e yaklaştıkça kendisine döner; aşık olur. Parçalanmış benliğini onarmak için, başkalarının oynadığı bir "hayat oyunu"nu sahnelemeye koyulur...

Türk edebiyatında şimdiden farklılığını kanıtlamış olan Hakan Günday, Zargana'da bunca karmaşık bir öykünün altından yalın ve duru bir anlatımla kalkıyor. Hayat, varlık, hiçlik, oyun, zeka, kudret ve acizlik arasında gidip gelen bir metin.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 192

Baskı Yılı: 2007


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 171

Baskı Yılı: 2002


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Hakan Günday'la Sözünü Sakınmadan (Video)

İstanbul Modern’in bahçesinde düzenlenen Sözünü Sakınmadan konuşmalarının ikincisinde eleştirmenler Semih Gümüş ve Ömer Türkeş’in konuğu bu sefer Hakan Günday’dı. Usta eleştirmenlerin Hakan Günday’la edebiyat üzerine sohbetleri umuttan şiddete, kötülükten yeraltı edebiyatına pek çok konuya uzandı. Etkinliğe katılan yaklaşık 500 edebiyat sever de soruları ve yorumları ile söyleşiye dahil oldular. Etkinliğin tamamını buradan izleyebilirsiniz...
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Virgül Eleştirdi

YENİ YERLİ ROMANLAR

A. ÖMER TÜRKEŞ

Kaybolan yılların telafisi

Hakan Günday’ın ilk romanı Kinyas ve Kayra, iki Türk gencinin Afrika’dan Amerika’ya, oradan Türkiye’ye uzanan ve pek de akıl almayan serüvenlerini sert bir dille anlatıyordu. İkinci romanı Zargana da altı yüz sayfaya yaklaşan ilk romanı kadar sert, ancak bu kez sayfa sayısında oldukça indirim yapmış yazar. Yine başka bir ülkedeyiz ve yine bize pek yakın gelmeyecek türden bir hayata tanık oluyoruz; Zargana adlı bir adamın olağandışı hayatından uzunca bir kesit sunuyor Günday.

 

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%52,6
%28,9
%13,2
%2,6
%2,6
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

30.01.2015

Yeraltı edebiyati bilir misiniz?

Yeraltı edebiyatı nedir bilir misiniz? İşte Hakan Günday bu romanı ile yeraltına tam giriş yapmış oldu evet en iyi kitabı değil ama kesinlikle çok iyi sadece diğerlerine göre biraz daha ağır. Bu tarza alışık olmayanlara farklı gelebilir ama chuck palaniuk, ÿcharles bukowski okumuş biri için normal bir yeraltı kitabı. Açıkçası Türkiye seviyesinin üstünde bir yeraltı kitabı olduğunu düşünüyorum.

29.03.2014

192 Sayfada Yoruldum

Bu kitap büyük bir hayranlık duyduğum Hakan Günday´ın en üzüntüyle karşıladığım kitabı . Zira olayların ve yazımın bu denli sıfıra indirgendiği , ucu belli olmayan bölümlerin ne gibi bir sonla biteceğini açıkçası hiç merak etmedim . 100. Sayfada ´´ Ya bu kitap ne anlatıyor abi ? ´´ dedim , bir daha 1.sayfaya dönemezdim , heyecan yoktu . Kitap işlediği konunun resmen esiri olmuş ve maalesef anlatımına hiç dikkat etmeden yazılmış. Üstüne DK ´da sadece bu kitaba ve Malafa´ya gelen 2´şer liralık zamlar da eklenince çok üzüldüm .

16.09.2012

.

Şiddet, seks, karanlık sokaklar, acı gibi kara roman unsurlarının yoğunluklu kullanıldığı bir kitap Zargana ve bugüne kadar okuduğum Hakan Günday biraz ayrı duruyor. Bu farklılığın iyi ya da kötü anlamda olmasını okuyucunun zevk ve tarzına bırakıyorum. Kendi adıma konuşursam,  uzunca bir süre geçtikten sonra bile yazarın diğer romanları gibi çoğu sahnesini hatırlayabilecek miyim bilemiyorum ama okurken keyif aldığımı kesinlikle söyleyebilirim.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız