Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Zaman Makinesi Kitap Açıklaması

Wells'in ilk olarak okul gazetesinde yayınladığı bir öyküden hareketle kaleme aldığı kısa romanı Zaman Makinesi, 1895'ten beri bilimkurgunun önde gelen eserlerinden biri oldu. Hem geleceği hayal etmek hem de biliminsanının karakterini göstermek adına derin saptamalarda bulunan, politik göndermelerle yüklü bu distopya, hâlâ gerçekleştiremediğimiz bir fantezinin peşinden yıllardır sürüklüyor bizi. Volkan Gürses'in Türkçeye çevirdiği Zaman Makinesi'nin bu yeni baskısı, roman tarihi ve H.G. Wells üzerine yaptığı çalışmalarla tanınan akademisyen Patrick Parrinder'ın önemli makalelerinden biriyle zenginleşiyor. Elif Ersavcı'nın Türkçeye kazandırdığı bu makalede Parrinder, Wells'in Zaman Makinesi'ni yazarken, "yaratıcılık düzeyinde de olsa, kendi ölümünün ötesine geçmeyi" öğrendiğini iddia ediyor. Zamana karşı bir makinenin, ölümlülüğe karşı bir yaşamın hikâyesi bu. Wells'in en büyük üç romanından biri olan Zaman Makinesi'ni okurken, hepimiz bir Zaman Yolcusu'yuz!


(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar
%55,2
%34,5
%6,9
%3,4
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

20.01.2021

Mutlaka okumalı

Bilim kurguya bambaşka bir bakış açısı katmış

24.11.2020

Okunmalı

Bilimkurgu sevenlerin mutlaka okuması gerekli

20.11.2020

Muazzam

Biraz önce bitirdiğim eser, bilimkurgunun başlangıcı niteliğinde ve zaman yolculuğu temasına farklı bir yerden bakarak hayata karşı düşüncelerinizi değiştirebiliyor. Mutlaka okunmalı.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.