4,5/5 - 11 Kişi Yorum Yap

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2014

Baskı Sayısı : 8. Basım

Sayfa Sayısı : 128

Ebat : 14x21

Medya Cinsi : Ciltsiz

Wells'in ilk olarak okul gazetesinde yayınladığı bir öyküden hareketle kaleme aldığı kısa romanı Zaman Makinesi, 1895'ten beri bilimkurgunun önde gelen eserlerinden biri oldu. Hem geleceği hayal etmek hem de biliminsanının karakteri ... Tamamını gör
11,05 TL
17,0 TL %35
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Wells'in ilk olarak okul gazetesinde yayınladığı bir öyküden hareketle kaleme aldığı kısa romanı Zaman Makinesi, 1895'ten beri bilimkurgunun önde gelen eserlerinden biri oldu. Hem geleceği hayal etmek hem de biliminsanının karakterini göstermek adına derin saptamalarda bulunan, politik göndermelerle yüklü bu distopya, hâlâ gerçekleştiremediğimiz bir fantezinin peşinden yıllardır sürüklüyor bizi. Volkan Gürses'in Türkçeye çevirdiği Zaman Makinesi'nin bu yeni baskısı, roman tarihi ve H.G. Wells üzerine yaptığı çalışmalarla tanınan akademisyen Patrick Parrinder'ın önemli makalelerinden biriyle zenginleşiyor. Elif Ersavcı'nın Türkçeye kazandırdığı bu makalede Parrinder, Wells'in Zaman Makinesi'ni yazarken, "yaratıcılık düzeyinde de olsa, kendi ölümünün ötesine geçmeyi" öğrendiğini iddia ediyor. Zamana karşı bir makinenin, ölümlülüğe karşı bir yaşamın hikâyesi bu. Wells'in en büyük üç romanından biri olan Zaman Makinesi'ni okurken, hepimiz bir Zaman Yolcusu'yuz!


(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%90,9
%0
%0
%9,1
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap
Önsözü kitabı bitirdikten sonra okuyun.

Zamana evrimsel bir bakışla yolculuk ediyor, zaman yolcusu.

Son Sayfası hep etkilemiştir.

Zamanda yolculuk yapmaktan ziyade insanın tanımını sorgulayan bir hikaye..  Nedense buruk bir romantizmin kokusunu alırım her okuduğumda..

felsefe

bilim kurgu guzeldir.bilim kurgu hele birde felsefesi varsa en guzeldir.harika bir kitap...