69,6 TL
Standart Teslimat : 30 Kasım - 03 Aralık
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Zaman Kaybolmaz Kitap Açıklaması

 

Zaman kaybolmaz, kayıt tutar. Zamanın içinde yaşanan her ne varsa geleceğe etki ederek insanları ve nesilleri oluşturur. İşte sırf bu sebeple bile tarihi ve tarihçileri daha iyi anlamak, daha çok konuşmak ve konuşturmak gerekir. Gazeteci yazar Nilgün Uysal; tarihi yeni nesillere ustalıkla taşıyan, geçmişin habercisi ve geleceğin elçisi İlber Ortaylı ile yaptığı söyleşiden Zaman Kaybolmaz adlı harika bir eser ortaya çıkarır. İnsanın kaderini kendisinin yazdığını dile getiren usta tarihçi İlber Ortaylı'nın kendi tarihini anlattığı eser, anı ve sohbet kitapları arasında yer alan otobiyografik bir rehber niteliği taşır. Hayatını merak ederek ve araştırarak; tarihle ve bilimle geçirmiş İlber Ortaylı'nın Zaman Kaybolmaz adlı kitabı, her yaştan insanın kitaplığında bulunması gereken kaynaklardan biri.

 

"Zaman Kaybolmaz" adlı kitabı neden okumalısınız?

Türk tarihçiliğinin dünya çapında önemli isimlerinden olan tarihçi ve akademisyen İlber Ortaylı, Nilgün Uysal'ın kaleme aldığı Zaman Kaybolmaz eserinde çocukluğunu, ailesini, eğitim hayatını, yetiştiği coğrafyayı, tutkularını, yaşadığı şehirler ve ülkelere dair gözlemlerini; kısacası hayat tecrübelerini anlatıyor. Dost meclisinde konuşur gibi rahat bir dille kaleme alınan eser, aynı zamanda tarihsel doküman niteliği taşıyor. Entelektüel bir aileden gelen ve dünyanın pek çok yerinde yaşama fırsatı bulan İlber Ortaylı, özellikle geleceğin mimarı gençlere ve hayatı bir öğrenci gibi yaşayabilen dünya insanlarına kendi hayat hikâyesinden etkili yaşam örnekleri veriyor. Eşsiz bir yaşam ustasının sözlerinden inşa edilen kitap, keşke dememek için yapılacaklar listesi niteliğinde pratiğe dönüşebilecek bilgilerle dolu. Dünya tarihi boyunca var olmuş uygarlıkların tarih kitaplarına konulmayacak kadar derin okumaları, anlamaya yatkın herkesle ustalıkla paylaşılıyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

İlk baskısı 2006 senesinde İş Bankası Kültür Yayınları etiketiyle yapılan Zaman Kaybolmaz adlı kitabın İlber Ortaylı'nın 75. yaşına özel yayımlanan baskısı, tam 16 yıl sonra 2022 senesinde Kronik Kitap'tan çıkar. Bu baskıya özel olarak Ortaylı'nın aradan geçen zamanı yeni bir önsözde anlattığı eser, ciltli ve ince kapak seçenekleri ile okuyucuya sunulur. 592 sayfalık kitabın son bölümünde fotoğraflardan oluşan bir albüm ve kitap boyunca geçen isimlerin dizini yer alır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Tarihçi yazar İlber Ortaylı'nın 1974-2022 yılları arasında çıkardığı; derin araştırmalar neticesinde Osmanlı'yı, Avrupa'yı ve yakın tarihi yazdığı 50'ye yakın eseri bulunuyor. Ortaylı'nın etkili yaşamanın ilkelerini kendi deneyimleri ve gözlemleri üzerinden anlattığı Bir Ömür Nasıl Yaşanır? ve İnsan Geleceğini Nasıl Kurar? adlı kitapları da hayata dair ipuçlarına kaynak olabilecek nitelikte eserler.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.