3/5 - 6 Kişi Yorum Yap
12,12 TL
18,5 TL %34
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 22 Ekim (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 24 Ekim
Standart Teslimat : 26 - 29 Ekim
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Bir Kuşağı Anlamak, Bir Dönemi Anlamaktır.

2000’lerin başından bu yana gördüklerimi kuşaklar üzerinden okumaya çalışıyorum. Kuşakları anlamak; geçmişi onurlandırmak, geleceği mümkün kılmak için fevkalade bir araç. Bir kuşağı anlamak, bir dönemi anlamaktır. Bir dönemi anladığınızda ise paradigmanın kıskacına sıkışmaktan kurtulursunuz. Ve sizin gibi olmayanları kendinize ait yargılarla değil, onlara ait gerçeklerle görmeniz mümkün olur.

Bu mümkün olduğunda ise dönüşürsünüz. Birey olarak, kurum olarak, toplum olarak… Bu kitabı Z kuşağını anlamak isteyenler ve kuşağın ta kendisi için yazdım.

Hiçbir bebek nankör, kibirli, tembel, yalancı, riyakâr, hırsız ya da katil olarak gelmez dünyaya. Bebeklikten çocukluğa ve oradan yetişkinliğe geçişteki yolculuk şekil verir iyi insan olma tercihine. Hız ve rekabetle şekillenen ama asla bütünlenmeyen, her şeyin fiyatının bilindiği fakat değerinin bilinmediği bu çağda, biz yeni nesil ebeveynler mutlu çocuk yetiştirmek obsesyonuna kapılıyoruz.

Bu nesle iyi bir dünya bırakamıyoruz; dilerim iyi bir nesil bırakıyoruzdur dünyaya...

 -Evrim Kuran

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%16,7
%16,7
%50
%16,7
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

19.06.2020

z - bir kuşağı anlamak

Keyifle okuduğum bir kitap. Anlatımı sade ve konuyu gereksiz uzatmadan çok rahat kavramanızı sağlıyor. Örnek tablolarını özellikle çok beğendim. Kuşaklar hakkında genel bilgi sahibi olmak için güzel bir eser.

25.02.2020

Mutlaka okunmalı!

"Telgraftan Tablete" mutlaka okunması gereken ilk kitaptı. "Z Kuşağını Anlamak" da bir o kadar günümüz gençliğinin içinde bulunduğu durumu özetlemiş, Y ve X kuşağının "Yeni nesil neden böyle?" sorusunun cevabını bize sunmaya çalışmış.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.