4/5 - 558 Kişi Yorum Yap, Kazan!
27,3 TL
42,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 21 Ekim
Standart Teslimat : 22 - 24 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


"Yüzyıllık Yalnızlık'ı yazmaya başladığımda, çocukluğumda beni etkilemiş olan her şeyi edebiyat aracılığıyla aktarabileceğim bir yol bulmak istiyordum. Çok kasvetli kocaman bir evde, toprak yiyen bir kız kardeş, geleceği sezen bir büyükanne ve mutlulukla çılgınlık arasında ayrım gözetmeyen, adları bir örnek bir yığın hısım akraba arasında geçen çocukluk günlerimi sanatsal bir dille ardımda bırakmaktı amacım. Yüzyıllık Yalnızlık'ı iki yıldan daha kısa bir sürede yazdım, ama yazı makinemin başına oturmadan önce bu kitap hakkında düşünmek on beş, on altı yılımı aldı. Büyükannem, en acımasız şeyleri, kılını bile kıpırdatmadan, sanki yalnızca gördüğü olağan şeylermiş gibi anlatırdı bana. Anlattığı öyküleri bu kadar değerli kılan şeyin, onun duygusuz tavrı ve imgelerindeki zenginlik olduğunu kavradım. Yüzyıllık Yalnızlık'ı büyükannemin işte bu yöntemini kullanarak yazdım. Bu romanı dikkat ve keyifle okuyan, hiç şaşırmayan sıradan insanlar tanıdım. Şaşırmadılar, çünkü ben onlara hayatlarında yeni olan bir şey anlatmamıştım, kitabımda gerçekliğe dayanmayan tek cümle bulamazsınız."
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 464

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Fikri Sabit

Geçtiğimiz yılların belki de en korkulan, en şüpheyle bakılan edebi türleriydi bilimkurgu ve fantastik edebiyat. Di’li geçmiş zaman kullandığıma bakmayın aslında bir parça da olsa hala öyle… Bu tür metinler bir yandan insanları kendine bir mıknatıs gibi çekerken, diğer yandan öylesine itiyor, endişelendiriyorlardı. Fantastik edebiyatın diğer isminin kaçış edebiyatı olması da bu sebepten değil miydi?
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

1001 Kitap'tan 1'i

"Maskaralık bitti, eski dostum"

García Márquez’in en iyi eseri olduğu konusunda herkesin hemfikir olduğu Yüz Yıllık Yalnızlık, Kolombiya’daki hayali bir kasaba olan Macondo’nun hikayesini ve bu kasabanın kurucuları olan Buendía ailesinin yükselişini ve düşüşünü anlatır. Merak uyandıran dünyevi tipler olarak tasvir edilen karakterler ailelerinin isimlerini ve mizacını alır ve bu tür tekrarlanan örnekler gözler önüne serilir. Kudretli José Arcadio Buendía, Macondo’nun korkusuz, karizmatik kurucusundan, deliliğin sınırında bir adama dönüşür. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%78,8
%12,2
%4,2
%2,2
%2,6
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

29.04.2019

Kitap bittiğinde ne hissettim ?

Bir eleştirmen bu kitap için şöyle diyor : Bu kitabı anlatmak için yüzyılımı bile sarf edebilirim ama aynı zamanda sadece 1 dakikamı da harcayabilirim. Kitabı özetleyen bir eleştri aslında. Beğendiyseniz muz işçileri, şehir, aile üzerine saatlerce günlerce konuşabilirsiniz ama beğenmediyseniz 1 dakikanızı alır. Bir ara arcadiolar aurelianolar birbirine giriyor ama soy ağacından yardım alabiliyorsunuz. Merak uyandırmayan, durağan bir dili var.

20.04.2019

Büyülü Gerçekçilik

Marquez’in en çok saygı duyduğum yazarların başında gelmesinin nedeni olan başyapıt. Okurken içinde kaybolup her biri oldukça farklı ama insani bir sürü duyguya kapılıyorsunuz. Roman şaşırtarak başlayıp derin bir tatmin duygusuyla bitiyor. Bittiğinde üzerine aylarca belki de yıllarca düşündürüyor. Okumamızda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler 😊

15.03.2019

Yüzyıllık yalnızlık

Okuması çok keyifli idi.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız