4,5/5 - 130 Kişi Yorum Yap, Kazan!
41,44 TL
56,0 TL %26
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 22 Ekim (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 23 Ekim
Standart Teslimat : 24 - 26 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


'Yüzüklerin Efendisi' son yüzyılın en çok okunan yüz kitabı arasında en başta geliyor; bilimkurgu, fantezi, polisiye, best-seller ya da ana akım demeden, tüm edebiyat türleri arasında tartışmasız bir önderliğe sahip. Bir açıdan bakarsanız bir fantezi romanı, başka bir açıdan baktığınızda, insanlık durumu, sorumluluk, iktidar ve savaş üzerine bir roman. Bir yolculuk, bir büyüme öyküsü; fedakârlık ve dostluk üzerine, hırs ve ihanet üzerine bir roman.Sayfa Sayısı: 496

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Metis Yayıncılık

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Fantastik Edebiyat: Kara deliğin içinde; küçük, oyuncu ışık toplarının peşinde...
Oylum Yılmaz

Fantastik edebiyata duyduğu ilgiyle Tzvetan Todorov’un “Fantastik” kitabını eline alanlar, kısa süre içinde ciddi bir hayal kırıklığına uğrayacaklardır. Çünkü Todorov, yapısalcı bir yaklaşımla bu edebi türü incelerken, her şeyden öte onun alegorik ve şiirsel okumaya kapalı olduğunu belirler.  Ve türü ortaya koyan ilk eserleri ele alır: Maupassant’ın, Henry James’in, Hoffmann’ın öyküleri, Balzac, Nerval gibi yazarların bu türe giren romanlarıdır bunlar ve günümüzün fantastik anlatılarıyla hiç ilgileri yoktur.  Çalışmanın nihayetinde ise fantastik edebiyatın Kafka’yla birlikte bittiğini belirtir Todorov. Çünkü, fantastik anlatılar doğal bir olaydan yola çıkarak doğaüstüne varırken, Kafka (Dönüşüm’ü masaya yatırarak)doğaüstü bir olaydan yola çıkarak anlatı boyunca bu doğaüstü hali doğallaştırmışt.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

1001 Kitap'tan 1'i

Yüzüklerin Efendisi aslında üç kitaptır: The Fellowship of the Ring (Yüzük Kardeşliği), The Two Towers (İki Kule ) ve The Return of the King (Kralın Dönüşü). Orta Dünya çevresini ve tüm insanlığın kaderini belirleyen savaşı daha da açımlayarak, Tolkien’in 10 yıldan uzun süre önce yayımladığı The Hobbit’in (Hobbit) hikâyesini devam ettirir. Hobbit gibi, yazgısının daha büyük şeylere sürüklediği beklenmedik bir kahramanın (çocuksu, gösterişsiz hobbit Frodo’nun) hikâyesidir. Başta; elfler, cüceler, hobbitler ve insanlar, Bilbo Baggins’in The Hobbit’te (Hobbit) bulduğu büyülü yüzüğü yok etmek için bir yolculuğa çıkmak üzere, büyücü Gandalf’in gözetimi altında bir araya gelir. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%93
%2,3
%2,3
%0
%2,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

05.08.2019

Fantastikten Öte Gerçek

Yüzüklerin Efendisi'ni film olarak hemen hemen duymamış, izlememiş kimse yoktur. Filmlerinden sonra çoğu kişi kitabını okumayı istemez hatta düşünmez bile fakat konu bu seri ise bu yapacağınız en kötü şey olur. Bu mükemmel seride filmde görmediğiniz birçok şeyi göreceksiniz. Tolkien'in ayrıca yetenekli olduğu şiirlerini, zihninize ilmek ilmek işleyecek tasvirlerini, Orta Dünya'nın eski dönemlerinden alıntılarını okuyacaksınız. Bu seri Orta Dünya efsanesinin başlangıcı değil kırılma noktasıdır. Tolkien fantastik edebiyatının temelini atmakla kalmayıp zirvesini de kendisi oluşturmuş. Okurken Tolkien evreninin sanki kendi dünyamızın zamanın içinde kaybolmuş bir parçasını öğreniyormuş gibi hissedeceksiniz. Karakterleri öyle benimseyeceksiniz ki yolculuğu birlikte yaşayacak, sona ermesini istemeyeceksiniz. Seriyi bitirmek üzere olarak içimde bir boşluk bırakacağını söyleyebilirim.

08.03.2019

Orta-Dünya Efsanesinin Başlangıcı

Filmini bilmeyeniniz yoktur herhalde şunu söylemeliyim ki ben ilk filmleriyle tanıdım Yüzüklerin Efendisini ve kitabını gördüğümde Tek Yüzüğü bulmuş Bilbo gibi şaşırdım. Alıp okumaya Başladığımda ise filmdeki atmosfer ve Tolkien'in betimlemeleri beynimde harmanlandı ve ortaya açıklayamayacağım kadar güzel ama bi o kadarda kasvetli bir dünya serildi.Sanki ruhumdan bir parça gibiydi.. O dünyada kendimi buldum günlük koşuşturmaların içinden sıyrılmış ve o eşsiz dünyada bir yolculuğa çıkmıştım..kendimi kasvetli ormanlarda,korkunç madenlerde,yemyeşil ovalarda ve daha bir çok yerde maceraya atılırken buldum.Diyeceğim o ki bu kitabı herkes mutlaka okusun emin olun hayatınıza yön verecek bir kitap olacaktır ve bir yaşam felsefesi haline gelecektir.

28.02.2019

Bir Efsanenin başlangıcı

Orta Dünya'nın her bir kitabını okumalı ve tolkien'in bu dünyasını her insan yaşamalı. Bu dünya fantastik kitap serisi değil, gelmiş geçmiş en iyi başyapıtlardan biridir.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız