3,5/5 - 23 Kişi Yorum Yap, Kazan!
17,0 TL
25,0 TL %32
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 18 - 20 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

“Yaşamak için ayağa kalkmamışken, yazmak için oturmak nasıl da beyhudedir.”

-Henry David Thoreau-

  

Nietzsche’nin Kara Orman’da yürürken göz çukurlarına dolan mutluluk gözyaşları, Rimbaud’nun tahta ayağıyla açılacağı çöllere dair kurduğu düş, yasaklı Rousseau’nun Alpler’deki adımları, Thoreau’nun Walden’daki gezintisi, Nerval’in dar sokaklardaki aylaklığı ve daha niceleri... Aylaklar, göçebeler, sürgünler, hacılar, kaçaklar, seyyahlar, münzeviler ve mülteciler yürüyorlar. Peki yürümek sadece evle iş arasında gidip gelmek, bir yerlere yetişmek ve koşuşturmak değil de evrenle özel bir ritim, akort ya da hafifleme içinde buluşmak olabilir mi? Yeryüzüyle hemhal olup kendimizi başkalaşmaya açarak yürüyebilir miyiz?

  

Yürümek iki mesafe arasında gidip gelmek değil yaratıcı bir eylemdir. Hem kendi yalnızlığımıza çekildiğimiz hem de toplum olarak bizi dönüştürecek bir ayağa kalkıştır. İki büklüm vücudun karşısında dikilmeye çalışan, attığı her adımda yeryüzünün gerçek bir parçası olduğunu fark eden Homo Viator’un eylemidir. Çünkü Yürüyen İnsan kendi üzerine çöken kaygı, haset ve korku yumaklarını çözer, varlığını yeryüzünün ebediyen yeni olan kalbine düğümler. Yürüyoruz, işte bu düğümü atmak için.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yayına Hazırlayan: Bağış Bilir

Son Okuma: Evrim Öncül

Kapak Tasarımı: Deniz Akkol

 

 

 

Puanlamalar

%34,8
%26,1
%17,4
%13
%8,7
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

26.05.2019

Basarili

Kesinlikle etkileyici, insanın köklerine dönmesi gerekliliğini hatırlatıyor en vurucu haliyle

21.03.2019

Yürümeye dair

Günlük hayatı değersizleştirip, içini boşalttığımız şu zamanlarda rutinimizin bir parçası olan yürümek fiili üzerinden çok anlamlı ve farklı bakış açılarını ele alıyor yazar. Kendi tezini başka felsefecilerin yaşamlarından ve anılarından beslemesi hikayeleştiriyor kitaptaki akışı. En basit görüdüğümüz şeyin arkasında ne kadar anlam olabileceğini, günlük hayat ritmimize nasıl renk katabileceğimizi yerdirmiş kitabın içine mesajlarla. Kitaptaki dinamik bunu oturan değil, yürüyüp keşfeden bir insan zihnininin yazdığını sergiliyor. Modern zaman insanının fabrika ayarlarını hatırlatan gösterişsiz ama etkileyici bir kitap.

20.03.2019

Tavsiye ederim.

Yürümek gibi basit bir eylem üzerine yazılan derinlemesine güzel bir kitap. Frederic Gros bir felsefe profesörü. Düşünce yazısı olmasına rağmen çok akıcı. Buna rağmen altını çize çize, sindirerek okudum ve çok keyif aldım. Tavsiye ederim.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız