4/5 - 21 Kişi Yorum Yap
14,3 TL
22,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 13 Temmuz
Standart Teslimat : 14 - 18 Temmuz
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Yüreğinin Götürdüğü Yere Git, seksen yaşında bir büyükannenin uzaklardaki torununa yazdığı mektuplardan oluşur. Alabildiğine yalın, gündelik konuşma diliyle yazılmış bu sevgi dolu mektuplar, hem bir iç döküş, hem de bir bilgenin vasiyeti niteliğinde. Yaşlı büyükanne, bu mektuplarda, kendisinin ve kızının dokunakl? yaşamlarının gizli kalmış yönlerini açığa vururken kendi kendisiyle bir iç hesaplaşmayı da birlikte yürütüyor. Değişen gelenekler, altüst olmuş değerler karşısında hissettiklerini, torununa sevgiyle aktarmaya çalışan bu yaşlı kadın, gençliğinde yapmayı göze alamadığı şeyleri yapmasını torununa öğütlerken şöyle diyor: "Yapmaya değecek tek yolculuk, içimize yaptığımız yolculuktur; o özgün çağrıya kulak vermeli, yüreğimizin götürdüğü yere gitmeliyiz."
Susanna Tamaro'nun bu en ünlü kitabı, yayımlandığı günden bu yana yeni okurlarla buluşmayı sürdürüyor.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 158

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 124

Baskı Yılı: 2006


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Puanlamalar

%61,9
%28,6
%4,8
%0
%4,8
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

03.01.2015

Selin

İlk başlarda ´´neden böyle bir kitap aldım ki ?´´ diyordum. Okuyordum ama keyif almıyordum. Sayfalar arasında ilerledikçe, içindeki duygular etrafımı sardığındaÿ; satırlar arasında kayboldum ve birde baktım ki, saatler içerisinde kitabın sonundayım...

30.12.2011

tavsiye

muteşem bir kitap mutlaka okuyun..

16.04.2002

Bütün eleştirlerin ortak noktası kitabın en az bir defa okunması yönünde ancak kitabı hangi gözlükle okuduğumuzun da anlamsallığı tamamlayıcı bir faktör olarak ortaya çıkmaktadır. Ben orta yaş grubundan bir birey olarak, daha çok kitabı dillendiren yaşlı kadına yakın hissettim kendimi. Bazıları tali karakterlere daha yakın olabilir (örneğin torun gibi). Yaşlı kadının içsel dünyası muazzam, anlatım zengin ve sıkıcı değil. Tek kusuru kitaba doyamadan bitivermesi. Ben kişisel olarak, bu kitabı üç defa okudum ve her seferinde yeni bir öğretiyle karşı karşıya kalmanın heyecanını yaşadım.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.