0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
72,2 TL
95,0 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 26 Temmuz - 03 Ağustos
Bu üründe, standart teslimatta kargo bedava!..

Yunan Felsefesinden Günümüze Felsefenin Öyküsü Kitap Açıklaması

İki bin beş yüz yıllık bir kültür birikimiyle örtüşen felsefe tarihi, insanoğlunun kendisini, yaşamı, dünyayı ve evreni tanıma çabasının bir sonucu olarak karşımızda duruyor. İlkel insanlardan günümüz modern insanına ulaşmanın engebeli yollarını anlayabilmek için bu binlerce yıllık düşünce tarihinin iyi özümsenmesi gerekiyor.

Felsefe Profesörü Frank Thilly’nin kitabını ortaya koyarken izlediği tarafsız yol, her tümcesinden koca bir kitap çıkarmanın olanaklı olduğu felsefe alanında okuyuculara felsefenin temellerini sunuyor. Thilly’nin Felsefenin Öyküsü kitabını benzer konudaki diğer yapıtlardan ayıran özelliklerden bir diğeri soyut kavramların çokluğu nedeniyle bir türlü yaygınlaşamamış felsefe alanında yazarın izlediği yazı yönteminin yalınlığıdır. Yapıt klasik ayrımlara uygun olarak Yunan Felsefesi, Ortaçağ Felsefesi ve Çağdaş Felsefe olmak üzere üç ana bölüme ayrılmış bulunuyor.

Kitap yayınlandığı tarihten itibaren, başvuru kaynağı ve metin olarak azalmayan popülerliğini sürdürür. Profesör Thilly’nin çalışmaları, çıkış noktası, kapsamı ve izlenen belirli nitelikler açısından geçerliliğini devam ettiriyor. Bunun temel nedenlerinden biri onun felsefe tarihi konusuna yaklaşımının, nesnel bir tutum içinde gerçekleşmesidir. Yazar tarihsel gelişim konusunda dogmatik yorumlamalardan uzak durmuştur. Profesör Thilly, felsefecilere kendilerini anlatmaları için olanak tanır ve onun bir dizge olarak oluşturduğu bilgiler şimdiye dek en az eleştiri alan çalışmalar ­olmuştur.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.