53,9 TL
Standart Teslimat : 10 Ekim - 13 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Yöneticinin El Kitabı Kitap Açıklaması

 

Başarılı ve güçlü bir lider olmak için her gün önünüze dikilen problemleri çözmeniz gerekir. Kurumsal süreçleri gözden geçirmeli, bütçe oluşturmalı, görevleri doğru kişilere paylaştırmalısınız. İş dediğimiz şeyin kişisel boyutu da çok güçlüdür. Yeri gelir bir çalışana koçluk yaparsınız, yeri gelir üstünüzle bir meseleyi tartışırsınız. Bu tip her türlü durumda göreviniz, empati kurmanızı, güçlükleri yenmenizi ve mutlaka ama mutlaka bir amaç gütmenizi gerektirir. Başarılı olmak için pratik becerilerinizi geliştirmelisiniz. Bunu da içinize dönerek, kişisel gelişiminize yatırım yaparak yapmalısınız.

 

 

 

Elinizdeki kitap, size bu konularda pratik ipuçları ve yöntemler sunuyor. Kitapta ayrıca, gündelik başarınız ve mesleki gelişiminiz açısından önemli konularda kısa açıklamalara da yer verdik. Harvard Business Review dergisi yazarlarının uzmanlıklarına dayanılarak hazırlanan bu kitap, hem klasik makaleler hem de yeni fikir ve araştırmalardan elde edilen temel kavramları ve en iyi uygulamaları içeriyor.

 

 

 

Bir lider olarak kendi gelişiminize yatırım yaptığınızda, başkalarının hayatını etkileme gücünüzün ne kadar fazla olduğunu anlamaya başlarsınız. Başarı kriterleriniz artık şirketinizde imza attığınız inovasyon, gelişimindeki payınız ve tüm sektörü etkileyen, altında imzanız bulunan yeniliklerdir. Ödülünüzü arayıp bulacağınız yer şirketinizin başarısı veya başarısızlığı etrafındaki ekosistemdir. O ödüllerse katkıda bulunduğunuz ekonomik gelişme, hizmet sunduğunuz müşteriler veya desteğinizi verdiğiniz insan topluluklarıdır. Diğer taraftan, liderliğinizin etkisini sizin için çalışan kişilerin mesleki ve özel hayatlarında ve elde ettikleri başarılarda da görebilirsiniz.

 

 

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

22.01.2021

Rehber niteliğinde

İş hayatında herkesin kendi doğrularıyla değil makul olan standartlara uyarak ilerlemesi gerektiğini anlatıyor ama maalesef Türkiye'de çok uygulanabilecek fikirler olduğunu düşünmüyorum. Kurum kültürü kişiye göre değişiyor bizde. İş üzerine değil kişi üzerine oluşturuyoruz tüm enstrümanları.

05.11.2020

Başucu kitabı

Özellikle yeni yönetici olanlar için kesinlikle bir başucu kaynağı. Global bakış açısına sahip olmak adına okunmasının faydalı olacağını düşünüyorum. Tecrübeli yöneticiler için ise yeni bakış açıları kazandırabilecek bir kitap olduğunu söylemek gerek.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.