4,5/5 - 29 Kişi Yorum Yap, Kazan!
8,4 TL
12,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 22 Ağustos
Standart Teslimat : 23 Ağustos - 25 Ağustos
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Hasan aile onuru uğruna akrabaları ve köylülerin baskısıyla annesini öldürmek zorunda kalır. Dokuz yaşında işlediği bu cinayeti hiçbir zaman aklı almayacak, kabullenmeyecek ve anlamlandıramayacaktır. Toplumsal cinnetin bir çocuğu katil olmaya sürüklemesinin romanı Yılanı Öldürseler kurban kavramına odaklanır.
"Zengin yaratısı, Yaşar Kemal'i herkese seslenen zaman ötesi büyük klasiklere yaklaştırmaktadır."
- Michel I. Makarius, Jeune Afrique, (Fransa)
"Yılanı Öldürseler'deki derinlik hem ekonomik ve toplumsal yanları gösterilerek işlenen temanın anlamsal yoğunluk taşıması, hem de roman kişilerinin karakteristik özelliklerinin başarıyla işlenmesinden kaynaklanır."
- Feridun Andaç, Yazınsal Gerçekçiliğin Boyutları-Sayfa Sayısı: 112

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Özgürlüğe ve barışa uzanan bin çiçekli yol
Oylum Yılmaz

Binbir çiçekli bahçeden bir çığlık yükseldi yeniden, duyuyor musunuz? Duyuyor muyuz? Bir yakarış hatta belki de bir dua; sanata, yaşama, halka ve tüm insanlığa doğru edilen bir dua, doğa ile uygarlığı kucaklayarak, yüreğe seslenen bir yakarış… Dalga dalga yayılır gibi üzerimizden tüm evrene doğru ve ne mutlu ki hiç susmayan, hiç susmayacak olan, bir sonsuzluk boyunca duyanın, okuyanın yüreğine, gönlüne kazınan, kazınacak olan...

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%89,7
%6,9
%0
%3,4
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

27.05.2014

Çok güzel

Çok güzel bir kitap, hiç yapmak istemediği bir suça toplum tarafından itilen Hasan´ın hikayesi.

19.05.2014

hasan´ın trajedisi

Roman trajedi kavramının tam karşılığıdır. Hasan, akrabalarının, köylünün baskısıyla anası Esme´ye kıyıp kıymamak arasında gidip gelir. Sıkışmış insanın romanıdır yani Yılanı Öldürseler. Bir de sosyokültürel çözümlemelerin aynasında, ahlaki yozlaşmanın en saydam görüntüsüne sahip toplumun nasıl kurban yaratıp kendini akladığı,  kurbanınsa kurbanlaşma sürecinde psikolojisinin nasıl oluştuğunu -ne hale geldiğinin de denebilir- Hamlet´in kabuslarını dahi geride bırakacak karabasanlarla ustaca veren harikulade bir romandır Yılanı öldürseler!
not: ÿ"kırmızı pazartesi...ÿ" yaşar kemal on gömlek daha iyi romancıdır marquez´den, romanı da öyle.

25.03.2005

5 üzerinden 5

Marquez'in Kırmızı Pazartesi'sinden aldığım zevki aldım bu kitapta. Öyle etkileniyorsunuz ki kitabın kahramanının ruh haline giriyorsunuz, onun hissettiklerini birebir yaşıyorsunuz adeta. Okumadıysanız çok şey kaçırdınız. Daha da gecikmeyin.

;
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız