3,5/5 - 45 Kişi Yorum Yap

İlk Baskı Yılı : 2010

Sayfa Sayısı : 472

Dil : Türkçe

Ayfer Tunç'tan bugünün romanı. Güzelliğini zehirli bir sermaye olarak kullanan genç bir kadının hayattan öç almak için soyunmasıyla başlayan bir düşüş hikâyesidir Y ... Tamamını gör
28,56 TL
42,0 TL %32
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Yazar Hakkında

Ayfer Tunç

Ayfer Tunç

Ayfer Tunç 1964'te Adapazarı'nda doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni bitirdi. Üniversite yıllarında çeşitli edebiyat ve kültür dergilerine yazılar yazmaya başladı.1989 yılında Cumhuriyet gazetesinin düzenlediği Yunus Nadi Öykü Armağanı'na katıldı, Saklı adlı yapıtıyla birincilik ödülü aldı. 1999-2004 arasında Yapı Kredi Yayınları'nda yayın yönetmeni olarak görev yaptı. 2001 yılında ... Tamamını görKitap Açıklaması


Ayfer Tunç'tan bugünün romanı.

Güzelliğini zehirli bir sermaye olarak kullanan genç bir kadının hayattan öç almak için soyunmasıyla başlayan bir düşüş hikâyesidir Yeşil Peri Gecesi. Modern toplumun ikiyüzlülüğüne, geleneklerin, alışkanlıkların zorbalığına direnen, "farkına varmış" ve bu nedenle acı çeken bir kadının, annesiyle hesaplaşamayan bir kız çocuğunun, okuyanı rahatsız eden ve belki de bu nedenle elinizden bırakamayacağınız öyküsü. Cumhuriyet elitlerinin düşkün kuşakları ile orta sınıfın can çekişen tutunamayanlarının karşılaştığı trajik bir karnavala dönüşen kapak kızının romanı, toplumun ve bireyin ruh haritasını en ince ayrıntısına kadar resmeden Ayfer Tunç'un güçlü anlatımıyla Türkiye'nin çürüyen yüzüne de ayna tutmaktadır.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 472

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 368

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Kapak kızının sonu
A. Ömer Türkeş

Ayfer Tunç’un ilk romanıydı “Kapak Kızı”. 1992 yılında yayımlanan roman Sedat Simavi Ödülü’ne değer bulunmuştu. Ancak gerek dağıtım gerek tanıtım eksiklikleri nedeniyle roman okuyucularla buluşamamış, daha doğrusu kitapçı raflarına bile çıkamamıştı. Tesadüfen okumuştum bu ilk “Kapak Kızı”nı..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%72,1
%11,6
%2,3
%2,3
%11,6
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap
alt üst edici

soğuk duş etkisi yaptıran bir roman. dünya ağrısı da akıldan silinmiyordu, onda yumru gibi bir şey kalıyordu insanın yüreğinde. ama bu kitap soğuk duş etkisi yapıyor, sarsıcı, etkisinden kolayca kurtulamıyor insan. okurken Sabahattin Ali'nin derinliğini buldum desem yeridir.

türcü dil

Birilerini ÿ"hırpalamakÿ" ya da ÿ"aşağılamakÿ" insanlara özgü olumsuz davranışlardır. Yazar bu davranışları hayvanların üzerinden anlatmış, sinekleri de ezilmeye mahkum canlılar olarak görüyor. Romandan türcülük fışkırıyor.  

Ayfer Tunç kitaplarının kapakları içerikle bağdaşm

Kitabın kapağına bakıldığında ucuz aşk romanı gibi duruyor.  kapak görselleri ne Can Yayınlarına ne de Ayfer Tunç kitaplarına uymuyor. Bu konuda Yapı kredi ve iletişim yayınlarını örnek almalılar.