3,5/5 - 46 Kişi Yorum Yap, Kazan!

İlk Baskı Yılı : 2010

Sayfa Sayısı : 472

Dil : Türkçe

Ayfer Tunç'tan bugünün romanı. Güzelliğini zehirli bir sermaye olarak kullanan genç bir kadının hayattan öç almak için soyunmasıyla başlayan bir düşüş hikâyesidir Y ... Tamamını gör
27,22 TL
38,89 TL %30
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Yazar Hakkında

Ayfer Tunç

Ayfer Tunç

Ayfer Tunç 1964'te Adapazarı'nda doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni bitirdi. Üniversite yıllarında çeşitli edebiyat ve kültür dergilerine yazılar yazmaya başladı.1989 yılında Cumhuriyet gazetesinin düzenlediği Yunus Nadi Öykü Armağanı'na katıldı, Saklı adlı yapıtıyla birincilik ödülü aldı. 1999-2004 arasında Yapı Kredi Yayınları'nda yayın yönetmeni olarak görev yaptı. 2001 yılında ... Tamamını gör

Yazarın Diğer Eserleri

Kitap Açıklaması


Ayfer Tunç'tan bugünün romanı.

Güzelliğini zehirli bir sermaye olarak kullanan genç bir kadının hayattan öç almak için soyunmasıyla başlayan bir düşüş hikâyesidir Yeşil Peri Gecesi. Modern toplumun ikiyüzlülüğüne, geleneklerin, alışkanlıkların zorbalığına direnen, "farkına varmış" ve bu nedenle acı çeken bir kadının, annesiyle hesaplaşamayan bir kız çocuğunun, okuyanı rahatsız eden ve belki de bu nedenle elinizden bırakamayacağınız öyküsü. Cumhuriyet elitlerinin düşkün kuşakları ile orta sınıfın can çekişen tutunamayanlarının karşılaştığı trajik bir karnavala dönüşen kapak kızının romanı, toplumun ve bireyin ruh haritasını en ince ayrıntısına kadar resmeden Ayfer Tunç'un güçlü anlatımıyla Türkiye'nin çürüyen yüzüne de ayna tutmaktadır.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 472

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 368

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Kapak kızının sonu
A. Ömer Türkeş

Ayfer Tunç’un ilk romanıydı “Kapak Kızı”. 1992 yılında yayımlanan roman Sedat Simavi Ödülü’ne değer bulunmuştu. Ancak gerek dağıtım gerek tanıtım eksiklikleri nedeniyle roman okuyucularla buluşamamış, daha doğrusu kitapçı raflarına bile çıkamamıştı. Tesadüfen okumuştum bu ilk “Kapak Kızı”nı..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%72,7
%11,4
%2,3
%2,3
%11,4
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

17.02.2019

Elden düşmeyecek bir roman

Çok zekice kurgulanmış, insana tüm işlerini erteletip, sadece okumaya çeken, çok sürükleyici, harika bir roman. Gençliğinde yaptığı bir hatanın bedelini yıllar sonra ödemek zorunda kalan, güzel, zeki ve acımasız bir kadının yüksek tempolu hikayesi. Okuduktan çok sonra bile tüm hikaye, kahramanlarıyla birlikte insanın aklına kazınıyor. Romanın kahramanı gibi aynen siz de üzülüyorsunuz, seviniyorsunuz ve özlüyorsunuz. Bir kitap nasıl su gibi akar ve aynı zamanda nasıl bu kadar çok his bırakır?  Bunu göstermiş bize Ayfer Tunç.

06.02.2019

Yeşil Peri Gecesi

Bugüne kadar okuduğum her kitabında farklı bir anlatım tarzı ile karşıma çıkan, hikaye denizine şaşıp kaldığım Ayfer Tunç'un çok sevdiğim, çok gerçek, çok acı, çok şaşırtıcı kitabı. Dile getirilmeyen gerçekleri, görmezden gelinen detayları, iç burkan küçük anları, mide bulandıran toplumsal olgu ve olayları tüm çıplaklığıyla olduğu gibi anlatan; kendini devamlı dibe çeken bir karakteri ve onun etrafındaki dünyayı kusursuzca anlatıp akıcılığı ile kendine bağlayan, bol dizeli, güzel çok güzel, tekrarlayan tekrarlayan tekrarlayan ama güzel tekrarlayan bir eser.

25.11.2017

alt üst edici

soğuk duş etkisi yaptıran bir roman. dünya ağrısı da akıldan silinmiyordu, onda yumru gibi bir şey kalıyordu insanın yüreğinde. ama bu kitap soğuk duş etkisi yapıyor, sarsıcı, etkisinden kolayca kurtulamıyor insan. okurken Sabahattin Ali'nin derinliğini buldum desem yeridir.