4/5 - 4 Kişi Yorum Yap
28,0 TL
40,0 TL %30
Standart Teslimat : 29 Ekim - 02 Kasım
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Yayıncılıkta Ses Teknolojisi ve Mikrofonlar Kitap Açıklaması

Yayıncılık dendiğinde çoğu kişinin aklına ilk gelen yalnızca görüntü yayınıdır. Ama radyo yayıncılığını ikinci plana atmamak, görüntülü yapımlarda ise görüntünün ses ile tamamlandığını unutmamak gereklidir. Cihan Işıkhan işte bu kitabında, yayıncılıkta büyük önem taşıyan sese ve onun çevresinde oluşan bilim ve teknolojilere yayın uygulamaları çerçevesinde ışık tutuyor. Kitap, yayıncılığı hedefleyen genç iletişimcilerin en çok merak ettikleri konulara açıklamalar getirmeye yönelmekle birlikte, profesyonel yayıncılık ortamlarındaki güncel uygulamalardan yansıyan püf noktaları da okura açarak, ses  teknolojisini uygulamalarında kullanacak herkes için kılavuz olma niteliği kazanıyor.


 


Sesin nasıl oluştuğundan, dijital ortama nasıl aktarıldığına; sağlıklı bir sinyal akışı sağlamak için kullanılan donanım ve bunların bağlantılarından, sürekli gelişen IT sistemlere; dijital kurgunun ilkelerinden, ileri düzey yazılım ve işlemcilerin kullanımlarına dek pek çok konuyu ayrıntılı biçimde ele alan bu kitap, son bölümünü de bütünüyle mikrofonlara ayırıyor. Bu  donanımların tarihteki değişim ve dönüşümleri, dijital teknoloji içine nasıl entegre oldukları ve geliştirilen yeni tekniklerle kullanım alanlarını ve biçimlerini nasıl çeşitlendirdikleri, tüm gerekli ayrıntılarla ve ses teknolojisine yabancı olan birinin bile kolayca anlayabileceği bir dille, pratik noktalar da vurgulanarak aktarılıyor.


 


 (Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar
%50
%25
%0
%25
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.