4/5 - 91 Kişi Yorum Yap
17,25 TL
23,0 TL %25
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 27 - 03 Aralık
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Yaşlı Adam ve Deniz, HEMINGWAY'in en ölümsüz eserlerinden biridir. Yaşlı bir Kübalı balıkçının açık denizde Gulf Stream'e kapılmış olarak dev bir kılıçbalığıyla olan can yakıcı mücadelesini son derece sade ve kuvvetli kelimelerle anlatır. Bu hikâyesiyle Hemingway, yenilgiye karşı cesaret, kayba karşı şahsi başarı temasını kendine has modern üslubuyla yeni baştan heykelleştirmiştir.Sayfa Sayısı: 136

Baskı Yılı: 2006


Dili: Türkçe
Yayınevi: Bilgi Yayınevi

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

1001 Kitap'tan 1'i

Hemingway’in ilk eserlerinin tarzından ayrılan Yaşlı Adam ve Deniz konusunda eleştirel görüşler farklılık gösterir. Bu kusursuz kurgulanmış minyatürde, Hemingway’i bir yazar ve bir insan olarak meşgul etmiş temaların çoğu bulunur. Küba’da bir balıkçı kasabasındaki günlük rutinler ilk sayfalarda dilin karakteristik tutumluluğuyla anlatılır. Balıkçı Santiago’nun asgari varoluşu, yaşlı adamın güçlü omuzlarını silkişi kadar belagatli bir önemsemezlikle basit ve doğal bir üslupla işlenir.gereken bir kitaptır. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Sabit Fikir

“Nafiledir Rüzgarlar Limandaki Yüreğe”
Oylum Yılmaz

Kimi yazarlara göre yazmak, yaşamamak demektir, yaşamamayı göze almak. Dışarıda yaşayacak koskocaman bir hayat dururken kendini bile isteye kitaplarla dolu bir odada, masa başına mahkum etmektir; yazmak için hiç sebep yokken ve yazmamak için yüzlerce sebep varken yanlış yolu tercih etmektir.  Yaşamamak bir yana, bir tür sapma hali belki, kim bilir. Ya da ölüme, yokoluşa yazgılı yaşama karşı durma çabası. Peki, yaratma yoluyla yokoluşa ayak direyenler, ölümle burun buruna geldikleri anlarda, o bitmek bilmeyen ihtiyarlık yıllarında ne yaparlar acaba? Artık doğru dürüst yazamadıklarında ve üstelik yaşayacak mecalleri de pek kalmadığında? Joyce Carol Oates, kendisi de artık hayli yaşlı bir yazar olmasından mıdır, yoksa yaratıcılıkla yaşlılık arasındaki ironik bağdan keyif almasından mı bilinmez, Türkçeye çevrilen son çalışması “Vahşi Geceler!”d.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%60
%28,9
%7,8
%0
%3,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

16.11.2020

Güzel

Bir çırpıda okunabilecek ve her kesime hitap eden akıcı bir kitap

22.10.2020

Çok iyi

Okuduğum ilk Hemingway kitabı idi, doğrusu Hemingway'e başlamak için de harika bir kitap. Ama bir kere okuyup kenara atmamanızı, bir zaman sonra tekrar okumanızı tavsiye ederim. İlkinde göremediğiniz bambaşka yepyeni keşifler yapacaksınız ikinci okuyuşunuzda.

01.10.2020

mükemmel

Mükemmel bir anlatım. Balıkla balıkçının mücadelesi, insanın hayatla olan mücadelesi ile çok güzel bağdaştırılmış.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.