4/5 - 12 Kişi Yorum Yap
17,9 TL
30,0 TL %40
Standart Teslimat : 01 Aralık - 06 Aralık
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Yaşama Sanatı Kitap Açıklaması


Çağdaş psikolojinin en önemli isimlerinden biri olan Adler, kurucusu olduğu "bireysel psikoloji"nin temel ilkelerini açık seçik dile getirdiği bu kitabında yaşamın amacı, aşağılık kompleksi, üstünlük eğilimi, yaşam üslubu, sağduyu eksikliği gibi neredeyse adıyla özdeş kavramları irdeliyor; çocukların okul eğitimi, evlilik, özgürlük, toplumsal koşullardan kaynaklanan erkek ve kadın farklılığını somut örneklerle inceliyor.

"Adler'in psikolojik sistemi, psikoloji tarihinde ilk defa, bugün 'toplumbilim' diye tanımladığımız yöne dönük bir sistem olarak ortaya çıkmıştır."
-Gardner Murphy-

"Demokrasi, eşitlik, davranışlar ve işbirliği kavramları Freud'un yazılarında hiç ele alınmamıştır. Buna karşılık Adler, ahlaken geçerli ya da 'zihnen sağlıklı' insan ilişkileri konusundaki fikirlerini rahatlıkla ortaya sermiş biridir. Bunlar büyük ölçüde 'toplumsal ilgi' ve işbirliği eğilimiyle karakterize edilmektedir. Adler değerlerin rolü konusunda zamanından çok daha ileridir. Bu yüzyılın başında, cinsel davranışları incelemek bile büyük kabahat sayılıyordu. Ahlaki davranışların bilimsel incelemesini yapmak ise tümüyle olanak dışıydı."
-Thomas Szasz-
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 240

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 167

Baskı Yılı: 2000


Dili: Türkçe
Yayınevi: Say Yayınları

 

Puanlamalar
%41,7
%41,7
%16,7
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

25.06.2020

Tavsiye.

Adler'in üstünlük -aşağılık duygusu temelli yaklaşımını en iyi anlattığı kitaplarından biridir. İlgi duyanlara önemle tavsiye ederim.

16.12.2018

Güzel

Psikoloji okuyanların mutlaka okuması gereken bir kitap.

20.06.2014

Mutlaka okuyun

İnsanları ve kendimizi hep sorgularız. Acaba problem kimde ?  Belkide problem kendinizdedir. Bende olduğu gibi. Bundan sonra doğru kararlar almak istiyorsanız, içsel dünyanızdaki problemleri, kompleksleri aşmalısınz.Alfred ADLER ´in tüm kitaplarını mutlaka okuyun.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.