4/5 - 34 Kişi Yorum Yap
17,52 TL
24,0 TL %27
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 07 Temmuz
Standart Teslimat : 08 - 11 Temmuz
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


YARATMA CESARETİ, Amerikan psikolojisi ve varoluşçu psikoterapinin önde gelen ismi Rollo May'in en temel yapıtlarından biri. May, psikoloji, psikoterapi, felsefe ve sanatla yakın ilişkisinden ötürü, yaratıcılık konusunu ilginç bir perspektiften inceliyor. Tüm varoluşçular gibi o da kaygı olgusuna büyük önem vererek, değişimin kaygının içine gömülerek varılacak bir yaratıcılık düzeyinde gerçekleşeceğini vurguluyor. Geçiş dönemi psikolojisinin tüm olumsuzluğunu, yaratıcılığın zorunluluğu adına kutlayan May, "yeni olan"ın her yerde fışkırdığı bir dünyada, insanın bilindışı kaynaklara güvenmesi gerektiğini savunuyor. Bunun için de yeni bir cesaret biçiminin bireyde yaratılmasına önemli katkılarda bulunuyor. Bu kitabın, kişiye kendi kaynaklarından yararlanmakta ve günümüzdeki ahlaksal çözülmenin çöküntüsü altında kalmadan yeni bir yaşam kurmakta düşünsel destek sağlayacağına inanıyoruz.(Arka Kapak)Sayfa Sayısı: 152

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Metis Yayıncılık

 

Puanlamalar

%64,7
%23,5
%5,9
%2,9
%2,9
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

11.09.2019

Düşüncenin Felsefesi

İnsanın, düşüncelerinden korkmaması gerektiğini en iyi öğrenebileceği bir eser.

08.05.2017

önemli

eğer bir tasarım yaratım sürecindeyseniz hafif felsefe okumuşluğunu varsa ve açık zihinle soyut şeyler üzerine yoğunlaşabiliyorsanız çok kolayca ve keyifle okuyacağınız tatlı bir kitap. giacometti kısmı çok hoş. kantçılar beri gelsin. felsefeden bi haber insanlar sanırım kitabı anlamıyorlar.

13.10.2015

Anlayan beri gelsin

Şu kitabın her cümlesini en az 10 sefer okudum ve hiç birşey anlamadım. Nasıl bir anlaşılmaz kitap, ne anlatmaya çalışmış büyük bir muamma.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.