3,5/5 - 21 Kişi Yorum Yap, Kazan!

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 295

Ebat : 12,5 x 19,5

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 2. Basım

Medya Cinsi : Ciltsiz

Sivil itaatsizlik anlayışının öncülerinden sayılan Amerikalı yazar, filozof ve şair Walden Gölü kıyısında, şehirden ve modern hayattan kopuk bir biçimde geçirdiği yıllara ait deneyimlerini okurlarıyla paylaşırken ... Tamamını gör
15,12 TL
24,0 TL %37
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Sivil itaatsizlik anlayışının öncülerinden sayılan Amerikalı yazar, filozof ve şair Walden Gölü kıyısında, şehirden ve modern hayattan kopuk bir biçimde geçirdiği yıllara ait deneyimlerini okurlarıyla paylaşırken sosyal ve ekonomik hayata dair, bugün için bile marjinal sayılabilecek fikirlerini öne sürmekten geri durmuyor. Amerika Birleşik Devletleri'nin henüz emekleme çağında olduğu bir dönemde, sanki insanların hırslarının ve ihtiraslarının varabileceği noktayı o günde görmüşçesine, yalnızca doğanın nimetlerinden ve kişinin kendi emeğinden faydalanarak yaşayacağı bir dünya düzeni tasarlayan Thoreau aynı zamanda tasarladığı düzenin ilk uygulayıcısı. İflah olmaz bir münzevi olan Thoreau ile Walden Gölü kıyısında geçireceğiniz saatler düşünce dünyanızda yepyeni kapılar açacak.


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

 

Puanlamalar

%38,1
%28,6
%4,8
%19
%9,5
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

28.11.2018

İnanılmaz bir düşünce tarzı

Merak edenlere şunu söyleyebilirim ki şuan yaşadığımız toplumu eleştiren ve kendi yöntemlerini hiç sıkmadan okuyucularına anlatan iyi ki karşılamışım diyebileceğim bir kitap. Özellikle 70. sayfası iyilikle ilgili kısmı :). Bundan hoşlanırsanız Okulsuz Toplum' kitabını da önerebilirim.

20.04.2016

Yeni BASIM

Yeniden ne zaman basılacak? Tükenmiş olması çok kötü.