4/5 - 30 Kişi Yorum Yap
34,79 TL
49,0 TL %29
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 13 Ağustos
Standart Teslimat : 14 - 18 Ağustos
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Hastalık, rahatsız edici bir durumdur. İnsanın sağlıklıyken çok da farkında olmadığı yaşamsal önemdeki fizyolojik ve psikolojik süreçlerine ciddi bir darbe vurur. Özellikle de kronik hastalığı olan biri, vücudunun sınırlarını bu hastalık yoluyla fark etmeye başlar. Eskilerin bilgeliğine dayanan sezgiler ve öğretiler, fiziksel rahatsızlıkları kişinin kişilik yapısıyla, psikolojik durumuyla, özellikle de stresle ilişkilendirir. Oysa modern tıp, söz konusu zihin ve beden olduğunda, kişinin hastalık başlamadan önceki duygusal şartlarını veya bunların hastalığın seyrini ve nihai durumunu nasıl etkilediğini gözden kaçırabilmektedir.Sayfa Sayısı: 382

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

 

Puanlamalar

%43,3
%33,3
%23,3
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

24.03.2020

Okuyunuz.

psikonöroimmünoloji hakkında bilgilendikten sonra fizyolojik pek çok değişiminiz de daha anlamlı gelmeye başlıyor. hayat boyu ara ara dönüp bakılacak, muhteşem bir kaynak.

17.03.2020

Tavsiyemdir

Kitap pek çok hastalık ile bastırılmış stresi bağdaştırıyor ve aralarındaki durumu ayrıntılar ve vaka örnekleriyle açıklıyor. Psikolojiyle ilgilenen ve kendi duygusal durumunu daha iyi sorgulamak isteyenlere kesinlikle öneririm. Yazarın psikolojik yaklaşımını anlamak için Youtube'da pek çok konuşmasını bulabilirsiniz. Gabor Mate'nin diğer kitapları da türkçeye kazandırılmalı.

31.10.2019

Okunmal?!

Kitap tamamen örnek yaşamlar ve belki de biraz tesadüfler üzerine örneklerle size vücudunuzun duygusal durumlarınıza verdiği cevapların etkilerini anlatıyor. Bence okunmalı, hastalıkları ve hayatımıza etkilerini nihayetinde hayatınızın kalitesini de arttırmanın yollarını da anlatıyor. :)

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.