74,8 TL
Standart Teslimat : 06 Ekim - 09 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Vücudunuz Hayır Diyorsa Duygusal Stresin Bedelleri Kitap Açıklaması

 

Sağlıklı beslenmenize rağmen hastalanıyor musunuz? Peki, bedeniniz hastalanarak size ne anlatmak istiyor olabilir? Beden ve zihin arasındaki mükemmel denge bozulduğunda neler yaşanır? Psikolog, doktor ve yazar Gabor Maté; beden farkındalığı kazanmanızı sağlayacak Vücudunuz Hayır Diyorsa adlı eserinde duygusal stresin nelere sebep olduğunu anlatıyor. Gelin, merakla okuyacağınız eserin içeriğine kısaca değinelim.

 

"Vücudunuz Hayır Diyorsa Duygusal Stresin Bedelleri" adlı kitabı neden okumalısınız?

Gabor Maté tarafından kaleme alınan, "Duygusal Stresin Bedelleri" alt başlığıyla yayımlanan Vücudunuz Hayır Diyorsa isimli kitap; çocuklukta edinilmiş duygu durumlarının yetişkinlikteki etkilerini, stresin nasıl hastalığa dönüştüğünü, duyguların bastırılmasının bedellerini anlatan çarpıcı ve merak uyandırıcı bir eser. Çeşitli nedenlerle hayır diyemediğinizde, duygularınızı uzun süre bastırdığınızda ve kendinizi görmezden gelerek kişisel sınırlarınızın ihlal edilmesine izin verdiğinizde bedeniniz hastalık sinyalleri vererek kontrolü ele alıyor ve bir şeylerin yolunda olmadığını size anlatmaya çalışıyor. Gabor Maté; eserinde üzüntü ve stresin beden ile zihin arasındaki ilişkiye verdiği zararı bilimsel verilerden yararlanarak anlatıyor. Vücudunuz Hayır Diyorsa, kendinizle yüzleşmenizi sağlayacak sağlam bir kaynak. Alzheimer, MS, kanser ve romatizma vaka analizlerine ve hasta hikâyelerine de yer veren eseri severek okuyacağınızdan eminiz!

 

Bunları biliyor muydunuz?

Gabor Maté'in bir lisede tarih öğretmeni olarak çalışırken yirmili yaşlarının sonunda tıp eğitimi almaya karar verdiğini ve 2009 senesinde Simon Fraser Üniversitesinin verdiği Alumnus Ödülü'nü kazandığını biliyor muydunuz? Orijinal ismi "When the Body Says No-The Cost of Hidden Stress" olan ve 2003 yılında yayımlanan eser, 2012 senesinde İletişim Yayınları aracılığıyla Türkiye'deki okurlarla buluşturulur. Vücudunuz Hayır Diyorsa Duygusal Stresin Bedelleri, Defne Orhun tarafından Türkçeye çevrilir. Deniz Aytekin editörlüğünde yayımlanan kitabın kapak tasarımı ise Suat Aysu'ya ait. Gabor Mate'in 382 sayfadan oluşan eserinde "Bermuda Şeytan Üçgeni", "Gerçek Olamayacak Kadar Uslu Bir Kız", "Stres ve Duygusal Yeterlik", "Diri Diri Gömülmek", "Asla Yeterince İyi Olamıyorum", "Anne, Sen De Bunun Bir Parçasının", "Stres, Hormonlar, Baskılama ve Kanser", "Buradan İyi Bir Yere Varılıyor", "Kanser Kişiliği Diye Bir Şey Var Mı?", "Yüzde 55 Çözümü", "İş Kafada Bitiyor", "Önce Başım Çürüyecek", Kendisine Ait Olan veya Olmayan: Bağışıklık Sisteminin Kafası Karıştı", "Hassas Bir Denge: İlişkilerin Biyolojisi", "Kaybın Biyolojisi", "Nesillerin Dansı", "İnanç Biyolojisi", "Negatif Düşüncenin Gücü" ve "İyileşmenin Yedi Anahtarı" isimli on dokuz tane bölüm bulunur.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Gabor Maté'in Vücudunuz Hayır Diyorsa Duygusal Stresin Bedelleri adlı eserini okuduktan sonra dilerseniz dikkat eksikliği bozukluğunu merkez alan Dağınık Zihinler adlı kitabını ve Gordon Neufeld ile beraber kaleme aldığı "Ebeveynler Neden Akranlardan Daha Önemli Olmalı?" alt başlığıyla yayımlanan Çocuklarınıza Tutunun adlı kitabı inceleyebilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

02.05.2021

Herkes tarafından keşfedilmesi gerekenlerden

Daha önce duymuş olsaydım keşke dediğim yazarın en iyi ve en gerekli kitaplarından..

06.04.2021

önemli bilgiler

uzun süre hayır demediğimizde bedenimiz bunu nasıl yapar onu anlatıyor. okunmalı

18.02.2021

güzel

Bu konulara ilgisi olan, merak eden, cevap arayanların okuması gereken bir kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.