37,7 TL
Standart Teslimat : 16 Ağustos - 19 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Veronika Ölmek İstiyor Kitap Açıklaması

 

Kimilerine göre ürpertici, kimilerine göreyse çarpıcı bir başlığa sahip olan bir Paulo Coelho eseri Veronika Ölmek İstiyor. Bu roman sizlere bambaşka bir dünyanın kapısını aralayacak. Belki daha önce düşünmediğiniz şeyleri düşünecek, hayata hiç bakmadığınız bir açıdan bakmaya başlayacaksınız. Gerçekçi kurgusu sayesinde kendinize dair birçok şeye rastlayabileceğiniz eser her ne kadar "deliliği" anlatıyor gibi görünse de aslında toplumdaki delilik anlayışını okuyuculara sorgulatıyor.

 

"Veronika Ölmek İstiyor" adlı kitabı neden okumalısınız?

Veronika, her istediğine sahip gibi görünen 20'li yaşlarda genç bir kız olsa da zamanla bir şeylerin eksik olduğunu ve hayatının monotonlaştığını hissederek intihar girişiminde bulunuyor. Başarısızlıkla sonuçlanan bu girişimden sonra Veronika bir aklı hastanesine yatırılıyor. Aslında bu başarısız girişimin Veronika'nın hayatı için bambaşka bir yolculuğun başlangıcı olduğu görülüyor. Veronika, zamanla diğer hastalarla iletişim kurarak onlarla bir şeyler paylaşmaya başlıyor. Diğer hastalarla paylaşımı arttıkça daha önce farkında olmadığı aşk, korku, nefret, cinsellik gibi duyguların farkına vararak onları keşfe çıkıyor. 203 sayfalık Veronika Ölmek İstiyor romanı, ne zaman bittiğini anlayamayacağınız şekilde akıcı bir anlatıma sahip. Okurken sık sık "Daha ne olabilir ki?" diyecek, her bölümde hem Veronika hem kendiniz için yeni dersler çıkaracaksınız.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Veronika Ölmek İstiyor'un üçüncü bölümünde Coelho'nun kendi kimliğiyle okuyucunun karşısına çıktığını ve Veronika ile ortak noktalarını anlattığını biliyor muydunuz? Coelho, bugün kendisinin bile anlamlandıramadığı bir sebeple ebeveynleri tarafından 18 yaşında akıl hastanesine yatırılır. Hastaneden ayrıldıktan sonra bu konu hakkında bir şeyler yazmak için kendisine söz verir. Veronika'nın aksine onun aklından intihar düşüncesi geçmez fakat akıl hastanesi ortamının nasıl bir yer olduğunu çok iyi bilir. Kitabı yazarken oradaki tecrübelerini kullanan yazarın eserini bu kadar gerçekçi kılan şey belki de budur. Paulo Coelho, Slovenya'da geçen bu romanı 1998 yılında kaleme alır. 2009 yılında beyaz perdeye aktarılan "Veronika Decides To Die/Veronika Ölmek İstiyor" (IMDb: 6.3) filminin yönetmenliğini Emily Young üstlenir. Film, romanla aynı isme sahip olsa da filmdeki olaylar New York'ta geçtiği için mekân anlamında eserden ayrılır. "Ne olursa olsun, ben okuduğum kitabın filmini izlemeyi de severim." diyenlerdenseniz bu filme bir şans verebilirsiniz.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Veronika Ölmek İstiyor'un yanı sıra Paulo Coelho'ya dünya çapında ün kazandıran eserlerden biri olan Simyacı romanına ve ülkemizde adı çokça duyulmuş Okçu'nun Yolu kitabına da bir göz atabilirsiniz.

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Paulo Coelho Dosyası "Dünyayı romanlar değil, okurlar değiştirir..."
Oylum Yılmaz

Bazı vakitler bir de bakmışız yaşam, içimizdeki sonsuz arayış gibi uzanıp gitmekte önümüzde, ikisi birbirinden ayrılmaz olmuş, en fenası, içinden çıkılamaz olmuş. Arayışın bir noktasında, geçmişten ve gelecekten azade bir “şimdi” de takılıp kalırız. Ama an gelir tüm tıkanıklıklar açılır, istediğimiz noktaya vardığımızda ne yapmak istediğimizi çok iyi bildiğimizi fark ederiz. Ve bir de ne görelim, üzerinde yürümekte olduğumuz yol aslında içimizde yürümekte....

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

15.07.2021

Ölüm

Kendi isteğinle ölmek mi zor, sayılı günün olduğunu bilmek mi? Hayatınızın son günlerini yaşadığınızı bilseniz, neler yapar, nasıl yaşardınız? Bu son günleri kimin için, kimin yanında feda ederdiniz? Etkileyici, düşündürücü bir roman

21.02.2021

Düşundurucu

Okunmasi tavsiye edilir,akici bir çirpida okunup bitiyo

18.02.2021

Güzel bir kitap

Begenerek takip ettigim bir yazar. Kitabıda bir solukta bitireceksiniz.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.