Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Venüs

Venüs

Venüs

8/10 - 14 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

İletişim Yayıncılık , Çağdaş Türkçe Edebiyat Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

"İçimizde toprağın altında saklanan tohumlar gibi hisler, marifetler mevcuttur. Atalarımızdan bize sirayet eden huylar, hastalıklar, renkler ve türlü türlü şeyler gibi. Bazı şeyler kanla geçer. Bazı şeyler hisle. Kanla geçenlerden ziyade hisle geçenler mühimdir. Zira insan kanıyla canıyla değil hisleriyle vardır. Hisleriniz, hissettikleriniz ayakta tutar sizi."

Üzerine II. Abdülhamit'in gölgesi düşmüş, tedirginlikle dalgalanan İstanbul'da karşılıyor bizi Venüs. Önce doğuyla batının tam ortasında, Boğaz suları üzerindeki bir sandalda gözlerini dünyaya açan kahramanımızla tanışıyoruz. Bize 1908'de başlayan yaşamöyküsünü anlatıyor, anlatmalara oyamıyor. Doğumda ölen anne; oğlu değil de kızı oldu diye üzülen baba; aşkı, cinselliği, kendisini, erkekleri çok seven Şekina Hala. Ha bir de Nergis Kadın var ! Ailenin yedi kuşak hizmetkârı. "Bir ailede bir kişinin gördüğünü yedi göbek ötesi görürmüş," diyen kahramanlarımızın izinde, köle avcılarının kol gezdiği Mısır'dan 1589 yılının büyülü İstanbul'una ve esrarlı saray hayatına duman gibi süzülüyoruz. Tatlı, muzip ama bir o kadar da hüzünlü ve kederli kahramanımızın ağzından, bir ailenin en mahrem sırlarına, eğlencelerine, kederlerine ve hayal kırıklıklarına tanık oluyoruz. Aşk, evlilik, aile hayatı, cinnet halleri, kadınlık, annelik, arzular, insanın ta kendisi... Kahramanların kendi kafalarına göre çalıp oynadıkları, coşku dolu, müzikal bir roman bu. Kulağınızın dibinde gül lokumu kokulu, ılık bir nefes anlattıkça anlatıyor... Şebnem İşigüzel en şeker şurup, en iyimser romanını kaleme alarak okurunu yine şaşırtıyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 240

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2013

Sayfa Sayısı : 240

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750512742

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Roman kahramanımızın annesinin, kendisine 1893'te hamile olduğunu öğreniyor, ama ana rahmindeki bebeğin doğmak için 1908'e kadar nasıl bekleyebildiğini çözemiyoruz..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (3)

Çok başarılı

Etkileyici.Okumaktan keyif aldım.Kimi yerlerinde epey güldüm.Zekice yazılmış.Sonunda beni bile az kalsın ağlatıyordu.Duygusu çok yoğun.Dili epey kıvrak.Bu yüzden sürükleyici.

beğenmedim

anlatım dili beni hiç cezbetmedi

çok güzel bir kitap

Hiç bitmesin istedim.Olağanüstü.Uzun zamandır bir kitaptan bu kadar etkilenmemiştim. Keşke herkes bu kitabı okuyor olsa...Mutlu olurlardı. Öyle bölümleri var ki roman kanatlanıp uçuyor adeta.